Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Dünya Mirası Listesi:::::        
   
Dünya Mirası Listesi
Wadden Denizi (22 Mart 2014)
Almanya » Almanya Genel | Doğa Mirası
Wadden Denizi, Kuzey Denizi`nin güneydoğusunda yer alan bir gelgit bölgesidir. Güneybatıda Hollanda`nın Den Helder kentinden Almanya`nın kuzey kıyısında yer alan »»»»
 
Aachen Katedrali (04 Temmuz 2011)
Almanya » Aachen | Kültür Mirası
Aachen Katedrali didğer adıyla İmpreyal Katedral, Almanya`nın batısındaki Aachen bölgesinde yer alan Katolik katedraldir. Kuzey Avrupa`nın bilinen en eski katedralidir. Katedral orta çağlarda Azize Meryem »»»»
 
Essen Kömür Madenciliği Endüstrisi Kompleksi (09 Mart 2011)
Almanya » Essen | Kültür Mirası
Nordhein-Westfalen'daki Zollverein Sanayi Kompleksi, maden kuyuları ve tesisleri, merkez kok kömürü işleme tesisi, kömür stokları ve işçi yerleşkeleriyle 19. ve 20. yüzyıllarda kömürle çalışan endüstrinin »»»»
 
Müzeler Adası (08 Mart 2011)
Almanya » Berlin | Kültür Mirası
Müzeler Adası (Museumsinsel), Almanya'nın başkenti Berlin`in Mitte ilçesinden geçen Spree Nehri`nin üzerinde bulunan küçük bir adanın kuzey kısmında bulunan tamı tamına 1 kilometrekarelik alana sahip »»»»
 
Bamberg Tarihi Şehri (27 Şubat 2011)
Almanya » Bamberg | Kültür Mirası
Almanya`nın Bayvera eyaletine bağlı Bamberg şehri, Yukarı Franken'de Main yakınında, Regnitz kıyısında, Franken Jurası'nın eteğinde, Ortaçağ ve Barok Alman şehirciliğinin hiç bozulmadan kalmış ilgi çekici »»»»
 
Köln Katedrali (13 Ocak 2011)
Almanya » Köln | Kültür Mirası
Almanya`nın Köln kentinde bulunan tarihi katedral hristiyanlığın Katolik mezhebi için açılmış bir ibadethanedir. 1248 yılında inşasına başlanan katedralin yapımı 632 yıl sürmüş ve 1880 yılında hizmete »»»»
 
 Almanya  
Toplam 6 kayıtdan 6 tanesi gösteriliyor.