Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
 
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri ::::: Ankara Beypazarı Kızak Şenliği 2018 Şubat       
Ülke Şehir Ekleme Okunma Yorum Yazan 
Türkiye Ankara 31 Ocak 2016     2950 1 Engin D 

  Ankara Beypazarı Kızak Şenliği (2018 Şubat)
 Türkiye » Ankara
 (Festival)

Kızak Şenliği, Başkent Ankara'nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı'nda Şubat ayında hafta sonu düzenleniyor. Beypazarı Belediyesi, Beypazarı Kaymakamlığı, Beypazarı Belediyesi Kayı Doğa Sporları Derneği, Karaşarlılar Derneği ve Karaşar Güç Birliği'nin katkılarıyla düzenlenen Geleneksel Kızak Şenliği ilçeye 30 km mesafedeki 1600 rakımlı Karaşar Kirazyanı Yayla mevkiinde gerçekleşiyor. 

Yöresel kıyafetleri, naylon torbalar, şambriyel ve kızakları ile Kirazyanı mevkiinde gerçekleştirilecek şenliğe katılmak isteyenleri sabah otobüslerle şenlik alanına ücretsiz götürülüyor.Şenlik, kızak yarışları, en güzel kardan adam, kızak çekme ve halat çekme yarışı, off road gösterileri, canlı DJ performansları ile renkli gösterilere sahne oluyor. Şenlik ateşinin yakılacağı alanda etkinlikler 2 gün boyunca sabah 10.00'dan akşam saatlerine kadar devam ediyor."Beypazarı Kızak Şenliği" kızaklarını ve mangallarını hazırlayan ilçe halkının yanı sıra karın eşsiz güzelliğinde eğlenmek isteyen Ankaralıların da akın ettiği bir organizasyon. Kızakları olmayan ziyaretçiler için Belediye tarafından hazırlanan tahta kızakların dağıtıldığı şenlikte,  karlar üzerinde eğlenceli bir gün geçirmek isteyenlerin yapması gereken tek şey Beypazarı'na gelmek ve kışın son günlerinin doyasıya tadını çıkarmak.Festival ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.beypazari.bel.tr internet sitesinden ulaşabilirsiniz.


Gerçekleşen Festivaller ve Tarihleri:
Geleneksel Beypazarı Kızak Şenliği / 8 Ocak 2017
Geleneksel Beypazarı Kızak Şenliği /  13-14 Şubat 2016
Geleneksel Beypazarı Kızak Şenliği /  14-15 Şubat 2015
Geleneksel Beypazarı Karaşar Kızak Şenliği / 19 Şubat Pazar 2012
 
Türkiye
Ana Sayfa
   Türkiye
Festival Etkinlik
  Ankara
Ana Sayfa
  Ankara
Festival Etkinlik Yazılan Yorumlar...
Engin D
(14 Şubat 2016)

Beypazarı Belediyesinin geleneksel hale getirdiği, 14 Şubat 2016 tarihinde düzenlenmesi planlanan "Kızak Şenliği" iptal edildi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 1550 rakımlı Kirazyanı tepesinde, yağış yüzünden kar kalmaması üzerine şenlik iptal edildi.

 Yorum yazmak isterseniz...
 
Yorum Yazabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız.