Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
   
Gezi Alemi ::::: denizci Rumuzlu Üye         
denizci


denizci 


Gezi Yazısı Bulunan Ülkeler

denizci ile ilgili
 Yazılan Yorumlar...
  Henüz Yorum Yazılmamıştır
 denizci ile ilgili  Yorum yazmak isterseniz...
 
Yorum Yazabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız.


denizci Rumuzlu Üyemizin Site Genelindeki Son Yorumları

Türkiye/Balıkesir (16 Ocak 2015)
Çoğumuzun bildiği yerler ama yaz deseniz hemen bir bahanemiz oluyor. Benim bildiğim yerleri okumak daha çok hoşuma gidiyor. Bazen de bildim sandığım yerler arasında bilmediğim şeyler çıkınca hem seviniyor hem de kendime biraz kızıyorum. Mesela hiç zeytinyağı fabrikası görmedim, hiç de merak etmemiştim. Yazıyı okuyunca birden merak ettim. En kısa sürede bir zeytinyağı fabrikası gezecem. 
İsveç/İsveç Genel (16 Ocak 2015)
Keyifli bir anlatım. 30 yıl önceki oralar ve 30 yonraki buralar. Ne denir ki... 
İspanya/Granada (22 Nisan 2014)
Elhamra Sarayı gerçekten keyifli ve oldukça büyük bir yer. Biz tur programı kapsamında sadece yarım günde gezmeye çalıştık ama yarım yamalak bi şey oldu. Anladığım kadarı ile sizin daha fazla vaktiniz olmuş. Devamını bekliyorum. Elinize sağlık. 
Makedonya/Üsküp (25  Aralık 2013)
Ne kadar silmek isteselerde Balkan coğrafyasından Osmanlı ve Türk izini tam olarak silemezler. 500 yıldan fazla bir süreden bahsediyoruz. Binlerce kelime, akrabalık ve daha ne ilişkiler. Kendileri küçük ama bizdeki etkileri son derece büyük ve önemli onlarca şehir ve kasabadan bahsediyoruz. Üsküpte bunlardan birisi kuşkusuz. Gezemediğiniz Osmanlı bölgesini mutlaka görün derim. Hem de imkan varsa tecrübeli bir rehber eşliğinde. O zaman insan daha bir garip ve duygusal oluyor. Teşekkürler. 
Rusya Federasyonu/Petersburg (25  Aralık 2013)
Ne de güzel anlattınız. Rusya gezimizde turun basiretsizliği nedeniyle sadece 50 dakika (yanlış duymadınız ELLİ) ayırabildiğimiz yerde o kadar çok göremediğim eser olmuş ki...Belki çok anlamıyor olabilirm ama en azından liztemdeki eserleri görmek isterdim doğrusu. Teşekkürler. 
Gezginler için En Faydalı İOS ve Android Uygulamaları Hangileri? (Serbest Kürsü) (02 Kasım 2013)
Ben normalde otelleri booking com dan ayarlıyorum ama Samsungdaki android uygulamasına bir türlü alışamadım. Rehber olarak kesinlikle Triposo diyorum çünkü en önemli özelliği offline çalışması. Yani bir kere indirdikten sonra bir daha internete ihtiyaç duynadan kullanabiliyorsunuz. Uçak kontrolü için skyscanner gayet başarılı bence. Bazı arkadaşlarım ayrıca aerobilet uygualamasını da kullanıyorlar. 
En İyi Seyahat Ettiren Kredi Kartı Hangisi? (Serbest Kürsü) (02 Ekim 2013)
Son dönemde bazı gazetelerde Miles and Smiles kredi kartıyla herhangi yere bilet almanın nerdeyse imkansız olduğuna dair haberler okudum. Bir arkadaşım da sömestr tatili için neredeyse 5-6 yerden bilet almak istemesine rağmen hep "puanla sayahat yerimiz yok" demişler. İşi inada bindirip hiç alakasız bir tarih için de eşine aratmış, 3 farklı noktadan yine alamaış. O zaman kartın ne faydası varki? Topladığınız puanları harcayamıyorsunuz. 
Haber ve Duyurular (18 Temmuz 2013)
İyi işler yapıyorsunuz. Sade, şatafattan uzak... Devamını dilerim... 
En İyi Seyahat Ettiren Kredi Kartı Hangisi? (Serbest Kürsü) (06 Temmuz 2013)
Daha önceden Pegasus kart kullandım. Özellikle uçtuğu noktalar açısından avantajlıydı. Hatta kartı ilk aldığımda tek yön uçask bileti almıştkım. Sonradan hsbcle anlaşması bitti. Şimdi ING le çalışıyor ama bankayı tanımıyorum çok fazla. Daha önce Miles and Miles kullandım ama vergiyi ödemeniz gerekiyordu, bazen vergi uçak biletinden daha pahalı oluyordu. Etrafımdaki bazı arkadaşlar Adios kullanıyorlar ve memnunlar. Normalde biriktirmiyormuş ama kampanyaları güzelmiş. 
Portekiz/Lizbon (09 Haziran 2013)
Keyifli bir gezi olmuş anlaşılan. 10 seneyi geçmiş Lizbona gideli. Müthiş sevmiştim. Özellikle de tarihi merkez beni çok etkilemişti. Fado ise bambaşka bir şey elbette. Gözyaşı ile süslenmiş olan hüznün ve hasretin ezgileri. Teşekkür. 
2097