Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
     
Kahramanmaraş Filo Güvercini Festivali (2021 Mart)
Türkiye » Kahramanmaraş
Kahramanmaraş Filo Güvercini Festivali  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Kahramanmaraş Güvercin ve Ötücü Kuşlar Derneği tarafından her yıl Mart ayında hafta sonu düzenleniyor. »»»»
 
Basel Karnavalı (Basler Fasnacht) (2021 Mart)
İsviçre » Basel

Kıştan ve soğuk havadan sorumlu tutulan kötü ruhları ve hayaletleri uzaklaştırmak amacıyla 1376 yılından beri Şubat yada Mart aylarında yapılan festival (Basler Fasnacht), doğa olaylarının »»»»

 
Geleneksel Büyücü Gecesi (Noche de Brujas) (2021 Mart)
Meksika » Veracruz

Güney doğu Meksika`da, Veracruz kenti yakınlarındaki Catemaco Gölü, tarih boyunca doğaüstü güçlerle, büyücülükle ilgilenenlerin merkezi oldu. Bölgedeki kalıntılar, büyücülük uygulamalarının »»»»

 
Santa Cruz Karnavalı (2021 Mart)
İspanya » Tenerife

Afrika kıyılarına yaklaşık 200 mil uzaklıktaki Tenerife adasında düzenlenen Avrupa'nın en büyük sokak karnavalı (Carnaval de Santa Cruz de Tenerife) her yıl binlerce turist tarafından »»»»

 
Su Çekme Festivali (O-Mizutori) (2021 Mart)
Japonya » Nara

Nara'daki Todaiji Tapınağında düzenlenen ve "Su Çekme Festivali" olarak da adlandırılan etkinlik (O-Mizutori), 1200 yıllık kutlamaların günümüzde de sürdürülmesinin bir göstergesi. »»»»

 
Las Fallas Festivali (2021 Mart)
İspanya » Valencia
Marangozların azizi San Jose (Hz. Yusuf) anısına kutlanan festivalin hikâyesi şöyle: Çocuklara oyuncak yapan San Jose`nin atölyesi günlerden bir gün bütün oyuncakları ve yaptığı her şeyle birlikte bir »»»»
 
Bursa Kitap Fuarı (2021 Mart)
Türkiye » Bursa
Bursa Kitap Fuarı her yıl Mart ayında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde okurlarla buluşuyor. İlk kez 11-16 Mart 2003'te "Tarih ve Kültür Kenti Bursa" temasıyla düzenlenen fuar, hızla »»»»
 
Sidney Gay ve Lezbiyen Mardi Grass (2021 Mart)
Avustralya » Sidney

1978 yılındaki eşcinsel yürüyüşe polisin şiddetle müdahale etmesiyle ateşlenen bu kıvılcım o günden beri her yıl dünyanın pek çok noktasında kutlanan bir etkinlik haline gelmiş. »»»»

 
Mostra Karnavalı (2021 Mart)
Yunanistan » Sakız
Mostra, Chios Adasındaki en meşhur karnaval eğlencesi olup taş ve yapı işçilerinin otantik bir köyü olan Agios Minas Belediyesi`nin Thimiana köyünde gerçekleştirilmektedir. Thimiana köyünün Mostra »»»»
 
Lamu Mevlid Kutlamaları (Maulid) (2021 Mart)
Kenya » Lamu

Hz. Muhammed'in doğum gününü simgeleyen Mevlid (Maulid) Kenya'nın Lamu şehrinde 100 yıldan fazla süredir daha bir farklı ve anlamlı kutlanıyor. Hicri takvimin üçüncü ayı olan Rebiülevvel »»»»

 
Nice Karnavalı (Carnival de Roi de la Mediterranee Nice) (2021 Mart)
Fransa » Nice

13. yüzyıla dayanan bu uluslararası karnavalda Nice, çiçekler, konfetiler ve dev figürlerin olduğu cadde partilerine sahne oluyor. Her yıl Şubat ve Mart aylarında düzenlenen festival »»»»

 
İbradı Kardelen Festivali Nisan (2021 Mart)
Türkiye » Antalya
İbradı Belediyesi tarafından organize edilen festival hem yöresel değerleri tanıtmak hem de ilçe dışında yaşayan hemşehrileri bir araya toplamak amaçları ile Mart ayında haftası düzenleniyor.&nbs »»»»
 
Murat Şenlikleri (Ser Hıvde) (2021 Mart)
Türkiye » Diyarbakır
Kesin tarihi bilinmemekle beraber M.S. 641 yılından beri kutlandığı rivayet edilen Murat Şenlikleri her yıl 28-30 Mart tarihlerinde yapılır. Bu şenlikler Anadolu`nun en eski etkinliklerinden »»»»
 
Yambolu Maske Festivali - Kukerlandia (2021 Mart)
Bulgaristan » Bulgaristan Genel
Bulgaristan`ın Yambol (Yambolu) kentinde Mart ayında kötü ruhların kovulması ritüelinin canlandırıldığı maske festivali (Kukerlandia) renkli görüntülere sahne oluyor.

Antik »»»»
 
18 Mart Şehitler Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Yıldönümü Kutlamaları (2021 Mart)
Türkiye » Çanakkale
18 Mart 1915 de yapılan Çanakkale savaşı ile normalde 2 saat içerisinde fetih edileceği düşünülen bir ülkenin nasıl direndiğini ve kanının son damlasına kadar savaşarak nasıl başarıyla çıktığını ve »»»»
 
Urla Mart Dokuzu Ot Festivali (2021 Mart)
Türkiye » İzmir
Urla bahar mevsimine, Doğal Sofra-Slow Food Urla Birliğinin düzenlediği gelenekselleşen "Ot Festivali" ile giriyor. Mart ayında Urla'da, hemen hemen unutulmaya yüz tutmuş bir geleneği canlandırmak »»»»
 
Ankara Uluslararası Film Festivali (2021 Mart)
Türkiye » Ankara
Ankara Uluslararası Film Festivali, Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından Ankara`da düzenlenen ve bünyesinde ulusal belgesel film, ulusal kısa film ve ulusal uzun film yarışmalarını »»»»
 
Çankaya Tek Kişilik Oyunlar Festivali (2021 Mart)
Türkiye » Ankara
Çankaya Belediyesi Mart ayında "Çankaya Tek Kişilik Oyunlar Festivali" düzenliyor. Gösterimlerin ücretsiz olduğu festival beş gün sürüyor ve farklı sanatçılar Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde »»»»
 
Dağ Filmleri Festivali (2021 Mart)
Türkiye » İstanbul
Türkiye'nin ilk ve tek Dağ, Doğa, Çevre ve insan temalı festivali olan Dağ Filmleri Festivali 2006 yılından bu yana aralıksız olarak izleyicisiyle buluşuyor. Festival, ilk başladığı günden bu yana »»»»
 
Uluslararası Adana Tiyatro Festivali (2021 Mart)
Türkiye » Adana
Sabancı Vakfı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, 2005 yılından itibaren her yıl düzenlenen »»»»
 
ETHOS Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali (2021 Mart)
Türkiye » Ankara
"Sahneleri şenlendirmek, sokakları sanat sokağına dönüştürmek için!" sloganıyla düzenlenen  "ETHOS Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali", KÜSAGEM (Kültür Sanat ve Göç Etkinlikleri Merkezi) adlı »»»»
 
İzmir Uluslararası Kukla Günleri (Izmir International Puppet Days) (2021 Mart)
Türkiye » İzmir
Uluslararası arenada ses getiren kukla sanatçılarını, İzmirli kukla severlerle bir araya getiren İzmir Uluslararası Kukla Günleri Mart - Nisan aylarında düzenleniyor. İzmir Uluslararası Kukla Günleri »»»»
 
Bartın Tiyatro Festivali (2021 Mart)
Türkiye » Bartın
Bartın Valiliği, Bartın Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Tiyatrolar Birliği, Bartın Kültür ve Sanat Derneği, Bartın Bölge Tiyatrosu iş birliği ile gerçekleştirilen Bartın Tiyatro »»»»
 
Kiraz Çiçekleri İzleme Festivali (Hanami) (2021 Mart)
Japonya » Osaka

Geleneksel Japon Festivali olan Hanami, çiçeklerin güzelliğini gözler önüne seriyor. 8. Yüzyılda Heian döneminden beri her yıl mart ya da nisan aylarında tüm ülkede baharın gelişini »»»»

 
Hakkari Kış (Kar) Festivali (2021 Mart)
Türkiye » Hakkari
Hakkâri Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl Mart ayında düzenlenen ve bir gün süren festival Hakkari`ye 12 kilometre uzaklıktaki Merga Bütan Kayak merkezinde gerçekleştirilmektedir.  »»»»
 
Toplam 368 kayıtdan 25 tanesi gösteriliyor.
Lütfen Kıta, Ülke veya Şehir Seçeneklerinizi Daraltınız.