Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
     
Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması (2017 Temmuz)
Türkiye » Bursa
Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması; 
Kent halkına farklı ulusal kültürleri ve danslarını tanıma olanağı sunmak, bu değerleri Bursa'nın geleneksel kültür potası içinde »»»»
 
Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği (2017 Temmuz)
Türkiye » Konya
1959 yılında başlatılan "Nasreddin Hoca Şenliği", yakın tarihimizin bu anlamda atılan en önemli adımı ve ülkemizin en eski festivallerinden birisidir.. Akşehire 5-10 Temmuz tarihleri arasında dünyanın »»»»
 
Darboğaz Kiraz Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Niğde
Darboğaz Kiraz Festivali Niğde`nin Ulukışla ilçesinin Darboğaz Köyü`nde Niğde Belediyesi ve Darboğaz Köyü Muhtarlığı ile birlikte düzenlenmektedir. Darboğaz Köyü`nde yetiştirilen kirazların »»»»
 
Kız Kalesi Turizm Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Mersin
Mersin`in turizm beldesi Kızkalesi`nde düzenlenen Uluslararası Kız Kalesi Turizm Festivali Mersin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Kızkalesi Kültür ve Turizm Derneği iş birliğiyle Erdemli İlçesinde »»»»
 
Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Ordu
Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivali, Aybastı Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Türkiye'de hatta dünyada 9 asrı aşkın yapılan tek festival olduğu iddia edilen Aybastı »»»»
 
Cumalıkızık Ahududu Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Bursa
Cumalıkızık bölgesinin önemli değerlerinden ahududunun adını taşıyan ve şenlik olarak başlayıp uluslararası boyuta ulaşan Ahududu Festivali Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenmektedir.< »»»»
 
Göle Kültür ve Kaşar Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Ardahan
Ardahan`ın ilçesi Göle`de diğer namı Yeşil Göle`de 1996 yılında başlayan ve geleneksel olarak kutlanan Uluslararası Göle Kültür ve Kaşar Festivali Göle Belediyesi tarafından düzenlenmekted »»»»
 
Eskikaraağaç Uluslararası Leylek Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Bursa
Eskikaraağaç Uluslararası Leylek Festivali, Ramsar Sulak Alanlar Sözleşmesi kapsamında koruma latında olan Uluabat Gölünün korunmasına Leylek figürü üzerinden katkı sağlamak amacıyla 2005`ten »»»»
 
Uluslararası İznik Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Bursa
Uluslararası İznik Festivali, değişik ülkelerden Halk Dansları Toplulukları ve Grupların katılımı ile 2011 yılında başladı. Festival İznik Belediyesi tarafından Temmuz ayında düzenleniyor. Festivale »»»»
 
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri (2017 Temmuz)
Türkiye » Edirne
Tarihi "Kırkpınar Yağlı Güreşleri" :1357`de Rumeli`de doğup, günümüze kadar uzanan geçmişiyle dünyanın en eski güreş festivalidir. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali, temeli güreş olan ve geçmişi »»»»
 
Silivri Yoğurt Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » İstanbul
Silivri yoğurdunu tanıtarak, bu kapsamda yapılacak etkinliklerle ilçede ekonomik ve sosyal canlılık yaratmanın hedeflendiği Silivri Yoğurt Festivali Silivri Beleditesi tarafından düzenlenmektedir »»»»
 
Aksaray-Ihlara Kültür ve Turizm Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Aksaray
Her yıl geleneksel olarak Temmuz ayında Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen Aksaray-Ihlara Kültür ve Turizm Festivali Aksaray merkezde ve Ihlara Vadisinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. »»»»
 
Karadeniz Ereğli Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Zonguldak
Karadeniz Ereğli Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali her yıl Temmuz ayının ilk haftasında yüz binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Kültürel ve sanatsal etkinliklerin »»»»
 
İnebolu Uluslararası Heyamola Deniz Şenlikler Kültür ve Sanat Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Kastamonu
Denizcilik tarihimizde İnebolu denizcilerimizin ayrı bir yeri vardır. Milli mücadele yıllarında İnebolu açıklarına gemilerle gelen silah ve cephane, her türlü hava şartlarına rağmen kahraman İnebolulu »»»»
 
Tut'ta Dut Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Adıyaman
"Tut`ta Dut Festivali" Adıyaman`ın adını duttan alan Tut ilçesinde Tut Kaymakamlığı ve Tut Belediyesi işbirliği ile Temmuz ayında düzenleniyor. Dut meyvesinin yetiştiği en önemli bölgelerden biri »»»»
 
Harmancı Yayla Şenliği (2017 Temmuz)
Türkiye » Gümüşhane
Harmancı Yayla Şenliği

Merkezi İstanbul'da bulunan Günyüzü ve Üçtaş Köyü Derneği, Üçtaş Köyü Derneği ve Muhtarlıkların ortak organizasyonu ile gerçekleştirilen Harmancı Yayla »»»»
 
Kadırga Yayla Şenlikleri (2017 Temmuz)
Türkiye » Gümüşhane
Kadırga Yayla Şenlikleri her yıl Temmuz ayının 3. haftasına rastlayan Cuma günü yapılıyor. 1400`lü yıllardan bu yana şenliklerin yapıldığı bu yer, ülkemizin en eski geleneksel yayla şenlikleri olarak »»»»
 
Kuşdili Kültür Turizm ve Sanat Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Giresun
Çanakçı Kaymakamlığı ve Kuşköy Kuş Dili Yaşatma Kültür ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen Kuşdili (Islık Dili) Festivali Giresun'un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy Köyünde gerçekleştiriliyor »»»»
 
Artvin Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Artvin
Kafkasör boğa güreşleri Artvin genelinde yapılan ve katılımın en fazla olduğu şenliklerin başında geliyor. Aslında festival sadece boğa güreşlerinden ibaret değil, fakat ilk oluşumu boğa güreşleri »»»»
 
Cilo Dağı Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Hakkari
Cilo Dağları Türkiye`nin Alpin Çayırlarına sahip en yüksek sıra dağlarıdır. Bu dağlarda tarihi milyonlarca yıl öncesine dayanan ve Türkiye`nin en büyük buzulları olan Cilo Buzulları bulunmaktadır. »»»»
 
Araba Festivali (Gion Matsuri) (2017 Temmuz)
Japonya » Kyoto

869 yılından bu yana her yıl kutlanan Araba Festivali (Gion Matsuri), tanrıların insanları veba salgınından kurtarması ve bir daha o kötü günleri yaşamaması anısına düzenlenmektedir. »»»»

 
Güzelyurt Portakal Festivali (2017 Temmuz)
KKTC » KKTC Genel
üzelyurt Portakal Festivali yıllardır bozulmayan bir gelenekle Narenciye hasat sezonu sonunda Güzelyurt Belediyesi tarafından düzenlenmektedir.

Güzelyurt Portakal Festivali »»»»
 
Geleneksel Delmece Yaylası Şenlikleri (2017 Temmuz)
Türkiye » Yalova
Yalova Valiliği öncülüğünde, Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Teşvikiye Belediyesinin işbirliğinde, Delmece Yaylası Şenlikleri TUFAG (Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor »»»»
 
Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali (2017 Temmuz)
Türkiye » Bitlis
Tatvan`da ilk olarak 1968 yılında "Doğu Sanayi Sergisi" adıyla açılan Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali 1968 yılından bu yana bölgesel ölçekte ticaret ve sanayi ürünlerinin sergilenmesi »»»»
 
Kutsal Diş Festivali (Esala Perahera) (2017 Temmuz)
Sri Lanka » Kandy

Her yıl Sri Lanka'nın Kandy (Kandi) şehrinde düzenlenen Esala Perahera (The Festival of The Tooth) bölgenin en büyük festivalidir. Özellikle kostümlerin ön plana çıktığı Budist festivali »»»»

 
Toplam 363 kayıtdan 25 tanesi gösteriliyor.
Lütfen Kıta, Ülke veya Şehir Seçeneklerinizi Daraltınız.