Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
     
Trinidad Karnavalı (2023 Şubat)
Trinidad ve Tobago » Trinidad

Karayiplerin uzak ara en büyük karnavalı olarak kabul edilen Trinidad Karnavalı (Trinidad Carnival) her yıl Şubat yada Mart aylarında tüm ülkede büyük, coşku dolu ve sırılsıklam olarak »»»»

 
Jorvik Viking Festivali (2023 Şubat)
İngiltere » York

İngiltere`nin kuzey doğusundaki York şehri, sekizinci yüzyılda yaklaşık 85 yıl Viking kralları tarafından yönetilmişti. Şehir tarihindeki bu dönemi her yıl şubatın ikinci yarısında özel »»»»

 
Mazatlan Karnavalı (2023 Şubat)
Meksika » Mazatlan

Her yıl Şubat yada Mart ayında Mazatlan şehrinde yapılan kutlamalar, bir karnavallar ülkesi olan Meksika'da en renkli geçen karnavallardan birisi. Kutsal perhizden önceki hafta sonu »»»»

 
Menderes Deve Güreşleri Festivali (2023 Şubat)
Türkiye » İzmir
Menderes Deve Güreşleri Festivali Menderes Belediyesi tarafından düzenleniyor. Deve güreşlerindentkinlikten bir gün önce kortej yürüyüşü gerçekleşiyor. Menderes Kaymakamlığı önünden başlayan ve »»»»
 
Rio Karnavalı (2023 Şubat)
Brezilya » Rio de Janeiro

Karnaval veya festival kelimelerinden biri duyulduğunda akla ilk olarak Rio Karnavalı gelir. Çünkü bu karnaval, dünyanın birçok ülkesinden dans ve müziği seven, amaçları eğlenmek olan »»»»

 
Menton Limon Festivali (Fete du Citron) (2023 Şubat)
Fransa » Menton

"La Cité des Citrons" yani Limon Şehir olarak da bilinen Fransa'nın sahil kenti Menton'ta her yıl şubat ve mart aylarında renkli ve ekşi bir festival düzenlenir; Menton Limon Festivali »»»»

 
Çıplaklar Festivali (Saidai-ji Hadaka Matsuri) (2023 Şubat)
Japonya » İnazawa

Japonya'nın Inazawa kentinde tam 2 bin 767 yıldır her 18 Şubat'ta tuhaf bir gelenek sergileniyor. Hadaka Matsuri, şehrin erkeklerini şanssızlıklardan, kötülüklerden korumak için »»»»

 
Paris Karnavalı (2023 Şubat)
Fransa » Paris

Paris sokaklarında 1274 yılından bu yana Şubat ya da Mart ayında bir pazar günü neşeli, rengarenk bir karnaval gerçekleştiriliyor. Kimilerine göre bu karnavalın adı Promenade du »»»»

 
Binche Karnavalı (Carnaval de Binche) (2023 Şubat)
Belçika » Binche

Her yıl Şubat ya da Mart aylarında Belçika`nın Wallon bölgesindeki Binche Kenti`nde kutlanan karnavalın tarihi 14'üncü yüzyıla kadar uzanıyor. Temel olarak kökleri Pagan geleneklerine »»»»

 
Sapporo Kar Festivali (Yuki Matsuri) (2023 Şubat)
Japonya » Sapporo

Japonya`nın kuzeyindeki, doğal güzellikleriyle ünlü Hokkaido adasının beyaz incisi Sapporo, şubat ayında düzenlenen Sapporo Kar Festivali`yle (Yuki Matsuri) her yıl yaklaşık iki milyon »»»»

 
Mardi Gras New Orleans (2023 Şubat)
A.B.D. » New Orleans

1857 yılından beri kutlanan Mardi Gras (Fat Tuesday) dünyanın en çılgın eğlencelerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Her ne kadar takvimlerde bir gün olarak açıklansa da gerçekte »»»»

 
Venedik Karnavalı (2023 Şubat)
İtalya » Venedik

Maskeleriyle ünlü Venedik Karnavalı, Venedik`in dünyaca bilinen en eski ve en popüler etkinliği. Venedik karnavalı ilk kez 1268 yılında kutlanmaya başlamış. Her yıl Ocak ve Şubat aylarında »»»»

 
Şavşat Yavuzköy Kış Şenlikleri (2023 Şubat)
Türkiye » Artvin
Artvin`in `sakin şehir` unvanlı ilçesi Şavşat`ta düzenlenen Şavşat Yavuzköy Kış Şenlikleri Şavşat Kültür, Turizm ve Dayanışma Derneğince, Şavşat Kaymakamlığı, Şavşat Offroad Dağcılık ve Fotoğrafçılık »»»»
 
Ankara Beypazarı Kızak Şenliği (2023 Şubat)
Türkiye » Ankara
Kızak Şenliği, Başkent Ankara'nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı'nda Şubat ayında hafta sonu düzenleniyor. Beypazarı Belediyesi, Beypazarı Kaymakamlığı, Beypazarı Belediyesi Kayı Doğa Sporları »»»»
 
Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri (2023 Şubat)
Türkiye » İstanbul
Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi »»»»
 
Oruro Festivali (2023 Şubat)
Bolivya » Oruro

UNESCO tarafından İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesine alınan Oruro Karnavalı her yıl şubat ya da Mart aylarında kutlanıyor. Madenciler arasında küçük bir »»»»

 
Orhanlı Şevketi Bostan Şenliği (2023 Şubat)
Türkiye » İzmir
İzmir Büyükşehir Belediyesinin Orhanlı Muhtarlığı ve Orhanlı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından düzenlenen Şevketi Bostan Şenliği, lezzet tutkunlarını buluşturuyor. Seferihisar Orhanlı'da düzenlenen »»»»
 
Ankara Uluslararası Caz Festivali (2023 Şubat)
Türkiye » Ankara
1995 yılında bir grup caz severin önderliğinde, Başkent Ankara'da müzik gündemini çağdaşlaştırmak ve müzik alanındaki yozlaşmaya bir karşı duruş olarak varolmak amacıyla kurulan Ankara Caz Derneği, »»»»
 
!f İstanbul AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali (2023 Şubat)
Türkiye » İstanbul
!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, on bir yıldır 70.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat camiasının yakından takip ettiği, dünyanın her yanından farklı »»»»
 
!f Ankara AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali (2023 Şubat)
Türkiye » Ankara
!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, on bir yıldır 70.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat camiasının yakından takip ettiği, dünyanın her yanından farklı »»»»
 
Uluslararası 2. El Film Festivali (2023 Şubat)
Türkiye » Ankara
2007 yılından bu yana Ankara'da gerçekleştirilen, 2. El Kısa Film Festivali Elemiyoruz, Ellemiyoruz sloganı ile yola koyuldu. Daha önce en az bir kısa film festivalinden hüsranla evine dönen, elenmiş »»»»
 
Maslenitsa (Pancake Week) (2023 Şubat)
Rusya Federasyonu » Moskova

Rusya`da kışın uğurlanması ve baharın karşılanması anlamına gelen geleneksel "Maslenitsa" tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. Ortodoks Kilisesi'nin büyük perhizi "Lent" (yumurta ve süt »»»»

 
Yenipazar Deve Güreşi Festivali (2023 Şubat)
Türkiye » Aydın
Aydın`ın Yenipazar ilçesinde düzenlenen geleneksel deve güreşi festivali her yıl şubat ayında düzenleniyor. Yenipazar Belediyesi tarafından organize edilen şenlik, Yaşar Giregiz Deve Güreşi »»»»
 
Salihli Deve Güreşi Festivali (2023 Şubat)
Türkiye » Manisa
Manisa'nın Salihli Belediyesi tarafından düzenlenen Salihli Deve Güreşi Festivali, Şubat ayında Pazar günü düzenleniyor. Festival, Salihli'de Salihli'de Festiva Outlet karşısındaki alanda yapılan »»»»
 
Kulakkaya Kar Festivali ve Off Road Oyunları (2023 Şubat)
Türkiye » Giresun
Kış turizminin geliştirilmesi ve yaylaların tanıtımı amacıyla Kulakkaya Yaylası'nda Dereli Kaymakamlığı ve Dereli Belediyesi katkılarıyla Yavuzkemal Belediyesi tarafından organize ediliyor. Kulakkaya »»»»
 
Toplam 368 kayıtdan 25 tanesi gösteriliyor.
Lütfen Kıta, Ülke veya Şehir Seçeneklerinizi Daraltınız.