Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
     
Yeşilüzümlü ve Yöresi Kuzugöbeği Mantar Festivali (2024 Nisan)
Türkiye » Muğla
Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali Muğla'nın Fethiye ilçesinde Nisan ayında gerçekleştiriliyor. Kuzu göbeği mantarı ile ilgili bilimsel tartışmaların yapıldığı festival, bölgede farklı bir »»»»
 
Orhan Asena Yerli Oyunlar Festivali (2024 Nisan)
Türkiye » Diyarbakır
2002'den itibaren Diyarbakır'da, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu tarafından Orhan Asena anısına onun adını taşıyan Yerli Oyunlar Festivali düzenlenmektedir. Orhan Asena (7 Ocak 1922, Diyarbakır »»»»
 
Alaçatı Ot Festivali (2024 Nisan)
Türkiye » İzmir
Amacı, içeriği, etkinlikleri ve tümüyle gönüllü çalışanlarıyla benzerlerinden ayrılan Alaçatı Ot Festivali, 2010 yılında tek gün olarak başladı, 2011 yılında iki güne çıkarıldı ve Alaçatı halkının »»»»
 
Uluslararası Prof. Cüneyt Gökçer Tiyatro Festivali (2024 Nisan)
Türkiye » İstanbul
İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası "Prof. Cüneyt Gökçer" Tiyatro Festivali her yıl Nisan ayında İstanbul Kültür Üniversitesi Tiyatro Topluluğu "Kültürlü Replikler" tarafından düzenleniyo »»»»
 
Akdamar Çocuk Ve Gençlik Tiyatroları Şenliği (2024 Nisan)
Türkiye » Van
Van Devlet Tiyatrosu ev sahipliğinde gerçekleştirilen Akdamar Çocuk Ve Gençlik Tiyatroları Şenliği "Her Okul Bir Tiyatro" düşüncesiyle yola çıkmıştır. Şenlik 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve »»»»
 
Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği (2024 Nisan)
Türkiye » İzmir
Türkiye`de 1929 yılından beri 23 Nisan günleri Çocuk Bayramı olarak kutlanmaktadır. İlk defa 1979 yılında dünyanın çeşitli ülkelerinden çocuklar Türkiye`ye çağrılarak uluslararası kutlanmaya başlanmıştır. »»»»
 
Songkran Festivali (New Year Water Festival) (2024 Nisan)
Tayland » Chiang Mia

Thai takvimine göre 2554. yılını yaşayan Tayland'ta "Songkran" adı verilen festival (New Year Water Festival), gelecek yıla ruhu yıkanmış olarak girmeyi temsil ediyor. Ülke genelinde »»»»

 
Roket Savaşı (Rouketopolemos) (2024 Nisan)
Yunanistan » Sakız

Her yıl paskalyada (Mart yada Nisan) kutlanan bu geleneksel şenliğin kökeni tam olarak bilinmemekle birlikte Osmanlı İmparatorluğu dönemine kadar gittiği söylenir. Paskalya pazarı öncesi »»»»

 
Patlayan Araba Festivali (Scoppio del Carro) (2024 Nisan)
İtalya » Floransa

"Scoppio del Carro" (Atlı arabanın patlaması) paskalya günü (Mart yada Nisan) kutlanan Floransa'ya ait bir etkinliktir. Kökenlerinin birinci haçlı seferine kadar gittiği düşünülen »»»»

 
Cadılar Gecesi (Paleni carodejnic) (2024 Nisan)
Çek Cumhuriyeti » Prag

Çekler kışın bitişini ve baharın gelişini her yıl nisan sonunda Prag'da düzenlenen Cadılar Gecesi'yle (paleni carodejnic) kutluyor. On binlerce turisti kente çeken Pagan kökenli etkinlik »»»»

 
Kraliçe Günü (Queen’s Day-Koninginnedag) (2024 Nisan)
Hollanda » Amsterdam

Hollanda'da ilk defa 1885 yıllında Prenses Wilhelmina'nın doğum günü kutlamasıyla başlayan ve son 50 yıldır Kraliçe Juliana'nin doğum günü olan 30 Nisan'da kutlanan "Queen's Day", »»»»

 
Nisan Fuarı (La Feria de Abril) (2024 Nisan)
İspanya » Sevilla

1800'lü yıllarda bölgeye gelen Katalan ve Bask tüccarların iş yapmak amacıyla başlattığı, her yıl Paskalya'dan 2 hafta sonra (Nisan yada Mayıs) kutlanan festival (La Feria de »»»»

 
Bodrum Ot Festivali - Bodrum Ot Fest (2024 Nisan)
Türkiye » Muğla
"Bodrum Ot Fest" 6-7 Nisan 2013 tarihlerinde Yalı beldesinde başlıyor. Bu yıl ilki düzenlenecek Bodrum Ot Festivali`nde yörenin otlarından yapılan yemek ve tatlılar konuklara sunulacak, otların tanıtımı »»»»
 
Çanakkale Kara Savaşlarının Yıl Dönümü (2024 Nisan)
Türkiye » Çanakkale
Türk tarihinin dönüm noktaları arasında yer alan Çanakkale Savaşlarında hayatını kaybeden kahramanlar, 24- 25 Nisan tarihlerinde Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı`ndaki törenlerle »»»»
 
Mayrhofen Kar Festivali (Snowbombing) (2024 Nisan)
Avusturya » Tirol

Avrupa'nın en güzel kış müzik ve eğlence festivallerinden kabul edilen Snowbombing, her yıl Nisan ayında, Avusturya'nın 625 km. lik en dik pistlerinde gerçekleştirilmektedir. Temiz »»»»

 
Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali (2024 Nisan)
Türkiye » Afyonkarahisar
Genel Sanat Yönetmenliğini Hüseyin Başkadem'in üstlendiği Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali her yıl Nisan ayında gerçekleştirilecek. Anadolu'nun en uzun soluklu klasik müzik festivali niteliğindeki »»»»
 
Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali (2024 Nisan)
Türkiye » İzmir
2010 yılında Uluslararası nitelik kazanan "Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali" Nisan ayında Bayındır Belediyesi`nin öncülüğünde gerçekleştiriliyor.

Çiçek festivali, her »»»»
 
Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali (2024 Nisan)
Türkiye » Ankara
Atatürk`ün çocuklara armağan ettiği "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"na tiyatro sanatı ile katkıda bulunmak, Türk tiyatrosunun dünya çocukları yoluyla yurt dışına açılımını sağlamak, tanıtmak »»»»
 
İzmir Kitap Fuarı (2024 Nisan)
Türkiye » İzmir
İzmir Kitap Fuarı, İzmir Kültürpark'ta, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından gerçekleştirilen ve en küçüğünden en büyüğüne her türlü kitapevinin katıldığı bir »»»»
 
Uluslararası İstanbul Lale Festivali (2024 Nisan)
Türkiye » İstanbul
İstanbul, bir devre adını veren, doğu kültür ve mitolojilerinde özgün bir yere sahip olan lale ile Nisan ayında buluşuyor. "Uluslararası İstanbul Lale Festivali" süresince, korularda, parklarda, »»»»
 
Portakal Çiçeği Karnavalı (2024 Nisan)
Türkiye » Adana
Portakal Çiçeği Karnavalı, 2013 yılından beri Adana'da Nisan ayında sivil insiyatifle gerçekleştirilen sokak karnavalıdır. Ayrıca Türkiye`nin ilk karnavalı olma özelliğine sahiptir. Sloganı "Nisan`da »»»»
 
Denizli Hayrettin Köyü Ters Lale Yayla Şenliği (2024 Nisan)
Türkiye » Denizli
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Hayrettin Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği`nin düzenlediği "8. Ters Lale Yayla Şenliği" Nisan ayında gerçekleştiriliyor.

Denizli`nin »»»»
 
Urla Uluslararası Enginar Festivali (2024 Nisan)
Türkiye » İzmir
Uluslararası Enginar Festivali, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından Nisan sonunda üç gün düzenleniyor. 

Festival, »»»»
 
Osmangazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri (2024 Nisan)
Türkiye » Bursa
Bursa`nın fethinin yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen "Osmangazi`yi Anma ve Bursa`nın Fethi Şenlikleri" Osmangazi Belediyesi tarafından Nisan ayında düzenleniyor. 

»»»»
 
Uluslararası İstanbul Film Festivali (2024 Nisan)
Türkiye » İstanbul
Uluslararası İstanbul Film Festivali ilk kez 1982 yazında, Uluslararası İstanbul Festivali kapsamında, "Sanatlar ve Sinema" temalı altı filmin gösterildiği bir "film haftası" olarak gerçekleşti. »»»»
 
Toplam 368 kayıtdan 25 tanesi gösteriliyor.
Lütfen Kıta, Ülke veya Şehir Seçeneklerinizi Daraltınız.