Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
     
Sivaslı Altın Çilek Kültür ve Sanat Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » Uşak
Altın Çilek Kültür ve Sanat Festivali, Uşak'ın Sivaslı ilçesinde İlçe Kaymakamlığı desteği ile Sivaslı Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan »»»»
 
Sao Joao Festivali (Festa do Sao Joao) (2017 Haziran)
Portekiz » Porto

Avrupa`nın en canlı ve en az bilinenlerinden biri olan Sao Joao Festivali, Porto şehrinde düzenleniyor. Kökeni pek anımsanmasa da tuhaf bir aşıklar festivali olan bu etkinlikte güzel »»»»

 
Uluslararası Bergama Kermesi (2017 Haziran)
Türkiye » İzmir
İlk olarak 1937 yılında kutlanmaya başlanan Bergama Kermesi, 76 yıldır hiç ara verilmeden düzenleniyor. Atatürk'ün 1934 yılında Bergama'yı ziyaretindeki önerisi üzerine hazırlanmaya başlanan Kermes, »»»»
 
Akkışla Yeni Yoğurt Bayramı ve Kilim Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » Kayseri
Etkinlik 200 yılı aşkın süredir yapılmaktadır.  Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla Akkışla Belediyesi tarafından düzenlenmekte olup katılımcı sayısı yaklaşık 10.000 kişidir. »»»»
 
Antalya Korkuteli Avdan Helva Şenliği (2017 Haziran)
Türkiye » Antalya
Antalya'nın Korkuteli İlçesi'ne bağlı Avdan (Köyü) Mahallesi'nde Avdan Mahallesi Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği ve köy muhtarlığı tarafından düzenlenmektedir. Helva Şenliği köyün mesire »»»»
 
Uluslararası Dana Bayramı Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » İzmir
Ege Bölgesinde yaşayan Afrika kökenli Türklerin, kültürlerini ve geleneklerini yaşatmak ve topluma tanıtmak amacıyla düzenlenen "Dana Bayramı Festivali", Konak Belediyesi ve Afro-Türk Derneği »»»»
 
Ödemiş Bademli Kiraz Festivali ve Meyve Fidanı Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » İzmir
Ödemiş ilçesine bağlı Bademli Mahallesi`nde Ödemiş Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Bademli meydanında düzenlenen etkinlikte yaylalarda özenle üretilen kiraz mahsulünün alınmaya başlanmasını »»»»
 
Çamlıhemşin Ayder Kültür Sanat ve Doğa Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » Rize
Çamlıhemşin Ayder Kültür Sanat ve Doğa Festivali Çamlıhemşin Belediyesi tarafından Haziran ayında düzenlenmektedir.

Festivalin ilk gününde 5-8 yaş arası çocuklarda kıyafet »»»»
 
Geleneksel Ortaköy Börek Festival (2017 Haziran)
Türkiye » İstanbul
Börek Festivali Silivri Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Haziran ayında Ortaköy`de düzenlenen festivalde Silivrili kadınlar birbirinden lezzetli böreklerini yarıştırmaktadır. Ortaköy Börek »»»»
 
Mezitli Soli Güneş Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » Mersin
Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi tarafından düzenlenen Güneş Festivali Haziran ayında iki gün sürüyor. Haftasonu Cumartesi günü çeşitli etkinlikler ile başlayn festivalin akşam bölümünde Proje »»»»
 
Karaburun Kıkım Şenliği (2017 Haziran)
Türkiye » İzmir
Yörük kültürünün yüzlerce yıllık geleneği Karaburun Kırkım Şenliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karaburun Belediyesi ve İzmir İli Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği işbirliğiyle Bozdağ Yayla Mahallesi »»»»
 
Ulubey Kanyon Kültür Ve Turizm Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » Uşak
Ulubey Belediyesi tarafından Ulubey Kanyon Kültür Ve Turizm Festivalinin her yıl Mayıs sonu Haziran başında  üç gün düzenleniyor. Festivalin düzenlenmesindeki »»»»
 
Zonguldak Teneke Tavuk Kebabı ve Kültür Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » Zonguldak
Zonguldak Kanatlı Hayvan Eti Üretici Birliği'nin, Zonguldak Valiliği, Zonguldak Belediyesi, İl Özel İdare ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ortaklığıyla düzenlediği festival kortej yürüyüşü ile »»»»
 
Berlin Gay ve Lezbiyen Festivali (2017 Haziran)
Almanya » Berlin

27 Haziran 1969 yılında New York kentinin Christopher Street Sokağı`nda bulunan `Stonewall Inn` isimli Barda polisin eşcinsellere karşı uyguladığı keyfi uygulamalar protesto edilmişti. »»»»

 
Lajkonik Festivali (2017 Haziran)
Polonya » Krakow

Her yıl Krakow'un 13. yüzyılda Tatar istilasından kurtulması anısına gerçekleştirilen festivalin baş aktörü, sakalı, sivri şapkası ve altındaki tahta atıyla temsili Moğol karakteri »»»»

 
Kuzey Kıbrıs Yemek Festivali (2017 Haziran)
KKTC » Girne

Kıbrıs Yemek kültürünü yaşatmak ve yaymak adına tüm yemeklerin bir araya toplamayı amaçlayan Festivalin gelenekselleşmesi ve Kıbrıslı Türklerin kendi yemek kültürleri ile ilgili farkındalık »»»»

 
Zonguldak Karaelmas Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » Zonguldak
Zonguldak Belediyesinin organizasyonu ile her yıl 21 - 26 Haziran tarihleri arasında Karaelmas Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali düzenlenmektedir. 21 Haziran tarihi Zonguldak'ın düşman işgalinden »»»»
 
Barbaros Oyuk Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » İzmir
Barbaros, Urla'nın şirin ve yaşanası köyü. Barbaroslular, köylerinin kaybolmaya yüz tutan tarımsal, kültürel ve geleneksel değerlerini canlandırmayı hedefleyen sıra dışı bir »»»»
 
İstanbul Alışveriş Festivali İstanbul Shopping Fest (2017 Haziran)
Türkiye » İstanbul
40 Gün 40 Gece Alışveriş sloganıyla 18 Mart-26 Nisan tarihleri arasında 2011 yılında ilki gerçekleştirilen alışveriş festivali İstanbul Shopping Fest (İSF), 2012`de Haziran ayında düzenlendi. Festivalin »»»»
 
İstanbul Müzik Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » İstanbul
İstanbul Müzik Festivali, Türkiye'deki en saygın ve köklü klasik müzik etkinlikleri arasında yer alıyor ve İstanbul ve Türkiye'de klasik müzik sevgisi ve beğenisinin yerleşmesinde önemli bir rol »»»»
 
Glastonbury Müzik Festivali (2017 Haziran)
İngiltere » Glastonbury

Her yıl haziran ayının son haftasonunda düzenlenen Glastonbury Festivali, yeşil alanda müzik ve canlı sanat performansların sergilendiği dünyanın en büyük açık hava festivalidir. 1970 »»»»

 
Uluslararası Likya / Kaş Kültür ve Sanat Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » Antalya
Uluslararası Likya- Kaş Kültür ve Sanat Festivali Antalya`nın Kaş İlçesinde Kaş Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Festival, festival yürüyüşü ile başlıyor. Ardından Cumhuriyet Alanında festivalin »»»»
 
Lefke Ceviz Festivali (2017 Haziran)
KKTC » Lefke

KKTC nin batısında yer alan yeşil Lefke`nin, ada üzerinde hak ettiği konuma ulaştırılması, Lefkenin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin tanıtılması amacıyla Lefke Turizm Derneği »»»»

 
Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » Denizli
Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali, Osmanlı padişahlarından Yıldırım Beyazıd`ın kızına gelinlik, padişah Genç Osman`a gömlek dokumasıyla ünlü Denizli`nin Buldan ilçesinde Haziran ayı başında »»»»
 
Kartepe Belediyesi Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali (2017 Haziran)
Türkiye » Kocaeli
Unutulmuş Değerler Festivali geçmişten günümüze ulaşmış veya unutulmaya yüz tutmuş el sanatları, kültür varlıkları, şarkıları, dansları, oyunları ve damak tatlarını ortaya çıkartmayı ve bunları kayıt »»»»
 
Toplam 363 kayıtdan 25 tanesi gösteriliyor.
Lütfen Kıta, Ülke veya Şehir Seçeneklerinizi Daraltınız.