Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
   
Gezi Alemi ::::: srpc Rumuzlu Üye         
srpc


NevzatŞarapcı

 

 


Gezi Yazısı Bulunan Ülkeler

srpc ile ilgili
 Yazılan Yorumlar...
  Henüz Yorum Yazılmamıştır
 srpc ile ilgili  Yorum yazmak isterseniz...
 
Yorum Yazabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız.


srpc Rumuzlu Üyemizin Site Genelindeki Son Yorumları

Rusya Federasyonu/Rusya Genel (07 Eylül 2014)
Merhaba, ben seyahate çıktığımda temeldüzeyden biraz daha ileri Rusça biliyordum. Şu anda Rusya Demiryolları Şirketinin web sayfasında İngilizce seçeneği var, o sayfalar biraz uğraştırıyor ama tren bileti almak için gerekli. Bu seyahatteki temel sorun istediğiniz gün için ucuz olan vagondan ve mümkünse alt kattan tren bileti alabilmek. Bunun için internetten seyahat etmek istediğiniz gün ve saatte kalkan trenlerin bilgilerini not alıp gişe görevlisine göstererek bilet alabilirsiniz. İnternetten almayı başarırsanız zaten dil sorununuz yok demektir. Ben o seyahatte toplam 6 000 TL civarında harcama yapmıştım, uçak biletleri dahil. Seyahat Moğolistan dahil 60 gün sürmüştü. Bir Ruble 17 TL civarında idi ve o da yaklaşık 100 000 Ruble yapar. Siz hostellerde kalarak ve Plats (3. mevki) de seyahat ederk daha ucuza seyahat edebilirsiniz. Benim ilk seyahatim olduğu için yüksek fiyatlıi konaklama ve tren bileti ücreti ödedim. Büyük şehirlerde sokakta İngilizce bilen birilerini bulabilirsiniz ama tren garlarındaki gişelerde bulamazsınız. Rus alfabesini bir günde öğrenebilirsiniz, Rusya ve St.Petersburg metro haritalarını internetten indirip biraz çalışırsanız çok işinize yarar. Kaç günlük bir seyahat düşünüyorsunuz? 
Rusya Federasyonu/Rusya Genel (07 Ağustos 2014)
Merhab Zgzg, Umarım gezinizden çok keyif alırsınız, İrkutsk - Ulan Ude arasında gündüz yolculuk yapmayı unutmayın. Kredi kartı ile ödeme bilgisini bloguma ekleyeceğim. Vaktiniz olursa seyahatle ilgili diğer bilgilerinizi ve görüşlerinizi gönderin, sizin adınızla blogumda yayınlamak istiyorum. Bu bilgiler arttıkça yerli gezginlere bu güzergahla ilgili daha zengin bir içerik sunabiliriz ve daha çok kişinin bu seyahati yapmasını sağlayabiliriz. Yolunuz açık olsun. 
Hindistan/Delhi (24 Ocak 2013)
Hindistanda bulunan görmeye değer tüm yapıların eski Türk devletlerine (Bazı yerlerde Moğol olarak geçiyor) ait olduğu anlaşılıyor, Hintlilerin yaptığı eserler hangileri onu anlayamadım. 
Azerbaycan (24 Ocak 2013)
Merhaba, Azerbaycan ın Bakü den sonra görmeye değer şehri "Şeki" dir. Orada da Şirvanşahlar döneminde 1500 yılıda yapılmış çok güzel bir saray vardır. Şehirdeki evlerin ve bahçelerin duvarları hindistan cevizi büyüklüğünde ve aynı şekildeki çay taşlarından örülmüş. Şehrin tümünde orjinal mimari tarz korunmuş. Bursanın ilk dönemlerini andırıyor, aynı şekilde bir dağın eteklerine kurulmuş. Baküye araçla 7 saat kadar sürüyor ama kesinlikle görmeye değer bir şehir. Şehri dolaştıktan sonra orada bir yıl kalıp her mevsimini fotoğraflamayı hayal etmiştim :) Saygılar. 
Haber ve Duyurular (23 Ocak 2013)
Merhaba, Bu listeye Ulan Batur konulmamış; 18-20 USD olarak ekleyebiliriz. Saygılar 
Rusya Federasyonu/Rusya Genel (09 Ekim 2012)
Merhaba, ben geziye çıkmadan önce çok araştırdım ama bu şekilde nasıl gezilebileceğine dair hiç bir bilgiye ulaşamadım. Düşündüm ki insanlar bu bilgilere sahip olurlarsa yola çıkmaya daha rahat karar verebilirler. Umarım faydalı olur. En kısa zamanda konaklama, vize ve Trans Sibirya yolculuğu ile ilgili bölümleri de ekleyeceğim. Siz de emek verip insanlarımıza faydalı olacak bir site kurmuşsunuz, siz de sağolun. Kolay gelsin  
2393