Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
 
Gezi Alemi ::::: Haberler ::::: Skyscanner En Rahatsız Edici Seyahat Harcamalarını Araştırdı...        


Ülke Şehir Ekleme Düzenleme Okunma Yorum Yazan 
Türkiye İstanbul   18 Eylül 2012 7107 1 hakangeziyor 
 
  Skyscanner En Rahatsız Edici Seyahat Harcamalarını Araştırdı...

Ünlü uçak arama motoru Skyscanner'in 600 kişinin katıldığı anketinin sonuçlarına göre tatildeyken yapılan en "rahatsız edici'' harcamalar arasında; otellerin kablosuz internet ücretleri, ATM ve kredi kartı komisyonları, tur organizasyonları ve taksi ücretleri yer alıyor.

Seyahat etmek isteyenlere, 1000'i aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak, en ucuz alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan Skyscanner, Ağustos ayında yaptığı son anketinde katılımcılara; tatilde, kendilerini en çok rahatsız eden harcamaları sordu. Anketten çıkan sonuçlar ise oldukça dikkat çekici...

Ankete katılanların % 19'u bankaların uyguladıkları komisyonun getirdiği masrafı gereksiz bulurken, %13'ü ise otellerin kablosuz internet erişimi için yüksek fiyatlar talep ettiklerini düşünüyor. Ankete göre, seyahatseverlerin gereksiz bulduğu harcamalar listesinde şezlong ve içme suyuna ödenen ücretler de yer alıyor.

İşte Skyscanner'ın yaptığı araştırmaya göre "en rahatsız edici harcamalar"dan öne çıkanlar:

Nakit para çekme komisyonu: % 19

Tur organizasyonları: % 17

Otellerin ücretli internet bağlantı hizmetleri: % 13

Taksi ücretleri: % 9

Kredi kartı komisyonları: 8%

Şezlong ücreti: 8%

"Sözde" Duty Free indirimleri: % 4

Otelden geç çıkış ücretleri: % 4

İçme suyu ücretleri: % 3

Bahşiş: % 3

Kimbilir! Belki bu harcamalar sizi de oldukça fazla rahatsız ediyor olabilir...Not: Haberin ingilizce orijinaline (Cash withdrawals, tours and WiFi are biggest holiday rip-offs, reveals Skyscanner) ulaşmak için www.skyscanner.com internet sitesini inceleyebilirsiniz...

 
Türkiye
Ana Sayfa
          İstanbul
Ana Sayfa
 
 Yazılan Yorumlar...
NEŞE
(09 Ekim 2012)

Bayıldım bu listeye...Ben en çok exchange komisyonlarına,ekstra tur kazıklarına,İtalya da "coperta" denilen gereksiz sofra haracına,taksi de valizler için alınan ekstra ücrete sinir oluyorum,elimde valizim olmasa ben neden taksiye bineyim..???

 Yorum yazmak isterseniz...
 
Yorum Yazabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız.