Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
   
Gezi Alemi ::::: hakangeziyor Rumuzlu Üye         
hakangeziyor


M.Hakan ÖzbaranGezialemi editörü. 1971 doğumlu. Evli ve 2 çocuklu. Ankara'da yaşıyor. Hobi olarak gezmeyi ve bu gezilerini paylaşmayı seviyor.

 


Gezi Yazısı Bulunan Ülkeler

hakangeziyor ile ilgili
 Yazılan Yorumlar...
hakangeziyor
(10 Ekim 2013)

Merhaba Bengü,
Bence 24-25-26 Mayıs üç gece Roma’da konaklayın. Az bir süre ama yine de Roma’nın keyfini çıkarmaya çalışın. Vatikan’ı mutlaka ziyaret edin. Aslında Roma’ya gelmişken Napoli ve Amalfi’de var ama neyse…
27 Mayıs sabahı erkenden yola çıkarak Siena’ya geçin. Burada birkaç saat geçirdikten sonra otobüsle San Gimignano’ya gidin. Burası küçük ama şirin ve güzel bir kasaba. Bir iki saat gezdikten sonra Poggibonsi tren istasyonundan Empoli aktarmalı Pisa’ya geçin. Pisa’da Mucizeler Meydanında bir iki saat geçirdikten sonra gece tren ya da otobüsle Floransa’ya geçebilirsin. (Bu programın Pisa’ya kadar olan kısmının ulaşım detayları benim yazılarımda var.) 27 ve 28 Mayıs’ta Floransa’da konaklama. Aslında bir gün daha olabilir ama daha görülecek çok yer var...
29 Mayıs sabahı erkenden trenle Venedik’e hareket. Venedik gezilir, o gece Venedikte konaklama yapılır. 30 Mayıs Venedik ve/veya adalar gezilir ve akşam üstü Milano’ya gitmek için trene binilir. Gece konaklama otelimizde :)
31 Mayıs günü de Milano gezilir. Bir gün Milano merkez için yeter de artar bence (Pek sevmem de). Dönüş saatini bilemediğim için eğer ertesi gün vakit kalırsa Como gölünü kaçırma derim.
Elbette bunları fikir vermek için yazdım. Daha çok zaman var, okudukça ve ilgilendikçe fikirler ve meraklar değişebilir, yeni planlar yapılabilir.
Yeni sorular olursa ilgili yazının altına da yazabilirsin. Şimdiden iyi seyahatler….

bengu
(10 Ekim 2013)

Merhaba Hakan Bey, 24 Mayıs Roma gidiş ve 1 Haziran Bergamo dönüş biletlerimizi aldık. İnternette İtalya gezisi ile ilgili o kadar çok yazı okudum ki kafam karmakarışık oldu.
Roma, Floransa, San Gimignano, Pisa, Siena, Venedik ve göller bölgesi ile vakit olursa Veronayı görmek istiyoruz.
Bunları belirttiğimiz tarihler arasında ne çok üstün körü ne de çok detaylı olmamak üzere gezebilir miyiz? Gezebilirsek nasıl bir rota izlemeliyiz ve tavsiyeleriniz var mıdır?

OzanG
(03 Ağustos 2013)

İlginiz için tekrar teşekkür ederim. Bu bilgiler ve eski yazılarınız doğrultusunda bir program yapacağım.

hakangeziyor
(01 Ağustos 2013)

Aslında bu soruyu cevaplamak istemediğimi söylemek zorundayım :) Ama ille de bir cevap istiyorsanız yepyeni bir natif getireyim: Tam Venedik günlerinizi bilmemekle birlikte, sabah erken saatte Venedik-Verona trenine binip yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Veronaya varın. 3-4 saat Veronayı gezin, Gardayı bir başka bahara bırakın. Daha sonra öğleden sonra üç, üç buçuk gibi trene binerek beş gibi Venedikte olun. Bir günlük kart alarak Murana ve Burana Adalarını gezin. Lido Adasında çok fazla bir hareket yok, deniz-kum-güneş var. Gece 20-21 gibi programınız tamamlanır, böylece ikisinden de biraz olmuş olur. Trenin maliyeti size yaklaşık iki kişi 46 Euro.
Karar sizin :)
Kolay gelsin.

OzanG
(31 Temmuz 2013)

Hakan bey ilginiz ve bilgiler için teşekkür ederim. Tecrübelerinizden yararlaranak Como ve Napoli ekstralarını eleyeceğim. Uzun bir yaz günü olacağından Floransa için 1 gün ayıracağım :) İkinci floransa gününde ise yapılacak Pisa-Sieana-S.Gimignano ekstra turuna katılmayıp tren ile kendim yapmayı düşünüyorum. Sizin de yazılarınızda belirttiğiniz gibi özellikle Siena ve S.Gimignano nun görülmesi gerektiği belirtilmiş. Geriye bir tek ikinci Venedik gününde yapılacak olan Verona-Garda ekstra turu kalıyor. Ona da 60 euro bir fiyat isteniyor? Sizde Venedikte kalıp adaları görmek mi Verona mı daha mantıklı?

hakangeziyor
(31 Temmuz 2013)

Ozan bey, extra turlar benim her zaman ihtiyatlı yaklaştığım şeylerdir. Zira zaten yoğun olan gezi programına bir de extra turlar katılınca içinden çıkılmaz, en azından ayak tutmaz hale geliyor. Beğendiğiniz bir yere tekrar gidememek de ayrı bir sıkıntı.
Tur programınızı detaylı olarak bilmiyorum ama verdiğiniz örnekte aynı gün içinde hem Milano hem de Comoyu görmek demek ikisini de görmemek demektir. Normal koşullarda zaten sizin yazdığınız gün sayıları o şehirler için ancak yeter. Hatta Romada yetmez bile. Bu açıdan bakınca Napoli ve Comoya kesinlikle gitmeyin, Roma ve Milanoyu gezin derim. Venedik kendisi bir tam gün, eğer gidecekseniz Adalar ise bir gündür. Erken saatte hayata başlarsanız ve Ufuzi Galeriyi şöyle bir gezerseniz Floransa için bir uzun "yaz günü" yetebilir.
Ben her daim bu tarz yerlere kendi imkanlarımla gittim. Neredeyse yarı yarıya, hatta bazen daha fazla farkeder. Rehberler size kısaca o yeri anlatır ve bolca serbest zaman verir. Tek büyük artısı bir kaç yere gidiyorsa ulaşımla fazla zaman kaybetmemenizdir.
Aklınıza takılan şeyler olursa her zaman ulaşabilirsiniz.
Şimdiden iyi seyahatler...

OzanG
(29 Temmuz 2013)

Merhaba Hakan Bey,

6-13 Ağustos tarihleri arasında Milano(1gün)-Venedik(2 gün)-Floransa(2 gün)-Roma(2 gün) şeklinde İtalya turu satın aldım. İlk Avrupa seyahatim olacağı için turla gitmeyi seçmiştim fakat sizin ve başka birkaç yazarın yazılarını okudukça kendimde gidebilirmişim diyorum. Özellikle de internet gibi bir icat elimizin altındayken İtalya hakkında yazmış olduğunuz yukarıda bahsettiğim şehirleri kapsayan yazılarınızı hemen hemen hepsini okudum. Yazılarınız da sizden sonra gelecekler için vermiş olduğunuz ulaşım, yeme içme, görülecek yerler vb. hakkında verdiğiniz detaylı bilgilerden ötürü ayrıca teşekkür ederim(Hangi trenle nereye nasıl giderim artık biliyorum diyebilirim). Sizin fikrinizi almak istediğim bir konu var oda “Ekstra Turlar”. Malum bütün ekstra turlara katılmaya kalkarsam nerdeyse tura verdiğim kadar bir ücret daha karşıma çıkıyor. Tur programında “Como”, ”Verona-Garda”, “Pisa-Siena-San Gimignano”, “Napoli-Pompei” gibi ekstra turlar bulunuyor. Sizin yazılarınız ve biraz araştırma yapmam sonucunda özellikle tren ile bu şehirlere ulaşımı çok daha ucuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorum. Aradaki ücret farkına değer ekstra bir hizmet mi var açıkçası bilmiyorum. Ekstra tura katılma ile kendi başına gerçekleştirmek arasındaki görüşünüz nedir? Ekstra turlar ilgili bir diğer sorumda “zaman sıkıntısı”. 7 günde 4 şehir eğer ekstralara katılacak olursanız da yaklaşık 9-10 şehri buluyor. Bu sürede bunların hepsini yapmak mümkün mü? Örnek vermek gerekirse programda saat 13:20 Milano’ya iniş ardından yapılacak şehir turu sonrası ekstra como gölü turu bulunuyor. Aynı gün içinde hem Como hem de Mliano’yu gezmek mümkün mü? Biraz uzattıysam kusuruma bakmayın

hakangeziyor
(12 Temmuz 2013)

Öncelikle teşvik edici sözler için teşekkürler. Roma programı bence uygun. Her ne kadar çok yaygın bir ulaşım ağı olmasa da Roma dan Floransa ya giderken Siena ya uğrayabilir, orayı gezdikten sonra akşam saatlerinde Floransa ya varabilirsiniz. Floransa temel noktaları için bir tam gün yeter. Ancak oraya kadar gelmişken trenle ya da en güzeli araba ile Pisa-Lucca-San Gimignano turu yapın derim. Araba olmazsa 3. sü zor olur.
Venedikte bir gününüzü adalara ayırın derim. İki tam gün Venedik için yeterli. Oraya kadar gelmişken Veronayı görmeden gitmeyin. Aynı zamanda elbette harika Garda Gölü. Bence Milanoya gitmezseniz çok da bir şey kaybetmezsiniz.
Bence bir yada iki gecelik uzatmayla nefis bir İtalya gezisi olur. Şimdiden kıskandım :)

hero
(12 Temmuz 2013)

Merhaba,yazılarınızdan cesaret alarak İtalya turumuza seyahat acentesi olmadan gitmeye karar verdik.Pegasus ile Roma gidiş Bologna dönüş yaparak 4 gün Roma(1 günü günibirlik Napoli)+2 gün Floransa(1 günü günübirlik siena)+2 gün Venedik planladık.Roma-Floransa-Venedik tren biletlerimizide intrenetten erken almayı düşünüyoruz.Tatil planımızla ilgili önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Ayrıca tatilimizi 2-3 gün daha uzatma imkanımız var, Milanoyu katsak nasıl bir planlama yapmamız gerekir?

hakangeziyor
(17 Haziran 2013)

Hakan Bey,
maalesef direkt toplu ulaşım yok. Ama Malpensadan Cadorna tren istasyonuna, oradan da trenle Comoya gidebilirsiniz. Zaten Comoya Cadornadan çok rahat ulaşabilirsiniz.
Araba kiralamak ve sürüşte sorun yok. Yalnız park için bütçenize ilave 10 Euro daha koyun. Ama yine de arabasız çok zor olduğunu söyleyeyim. Kolay gelsin. (Yazışmaları ve diğer sorularınız olursa ilgili şehirdeki gezi yazısının altında da yazabilirsiniz) Kolay gelsin.

hknmkt
(15 Haziran 2013)

Merhabalar Hakan Bey,
Öncelikle ilginiz için teşekkürler,
Como için öyle düşünüyorsanız, ilk gün malpensa hava alanından, como gölüne gitsek nasıl olur? onun için önce milano tren istasyonuna oradan da como gölüne mi gitmek lazım? daha kestirme bir yol var mıdır?
O akşam yatmak için Veronaya gideriz, ertesi gün de Verona ve Garda gölünü gezip, dediğiniz üzere yatmak için Venedike geçebiliriz.
Pisa, Siena ve San Gimignano için araç durumunu bizde düşünmüştük ama trafik ve park sorunu korkutuyor beni?
Emin olun bizde çok heyecanlıyız. az kaldı, son 10 gün :)
Dönüşte dilimiz döndüğünce yazmaya çalışacağız.
iyi günler...

hakangeziyor
(12 Haziran 2013)

Selamlar Hakan Bey,
oldukça dolu bir gezi olacağı kesin :) Bence Venedikten bir gün kısarak hazır Veronaya kadar gelmişken Garda Gölünü ziyaret edin. Ya da günü Gardada geçirip akşam treni ile yatmak için Venedike geçin derim. Zira Venedikte iki gün yeterli.
Ayni gün Pisa, Siena ve San Gimignano sizi biraz yorabilir. İmkan varsa mutlaka araba kiralayın derim. Aksi takdirde toplu ulaşımla işiniz biraz zor olur...
Comoya gelince... Ne yapın edin gidim derim. Ama Milanoya zaten tarım gün ayırdıysanız zaten vaktiniz yok demektir...İtalyayı çok sevdiğim için beni bile heyecanlandırdı program. Dönünce anılarınızı bekliyoruz :) Şimdiden iyi seyahatler...

hknmkt
(12 Haziran 2013)

Merhaba Hakan Bey,
Öncelikle yazılarınız için çok teşekkürler. Eşim ile çıkacağımız ilk yurtdışı seyahatimizi çok kolaylaştırdı.
Aşağıda yazdığım gezi planımız sizce nasıl olmuş? Bu konuda sizin görüşleriniz bizim için önemli.
ilk gün saat 15.00 da Milanoya varış ve hiç duruklama yapmadan Veronaya ulaşım. Verona da bir gece konakladıktan sonra, Venedike geçiyoruz. Adalar gezisi dahil 3 gün buradayız. Venedik den Bologna ve ertesi gün de 3 gün konaklayacağımız Floransaya geçiyoruz. Floransa daki bir günümüz de, sabah erkenden başlayacağımız bir Pisa. Siena ve San Gimignanosu turu.
Floransa nın ardından 3 gün Roma. Bir gün Napoli ve Pompei, son gün de bir Amalfi kıyıları turu ve o gece Napoli den gece treni ile Milanoya ulaşım. Yarım gün Milano da gezdikten sonra Türkiyeye dönüş.
Venedik de iken Garda gölüne gitmeli miyiz? Como gölünü pas geçmek iyi bir fikir mi?
ilginizi için şimdiden teşekkürler,
Hakan....

umurcolak
(20 Kasım 2012)

Peki Hakan bey teşekkür ederim :) Yorumlarınız harika..Size bırakıyım ben otel olayını yani 2 sinden birini bana söyleyin rica edersem..Barselonada ise şu an için 2 gece kalıcam.Ama dediğim gibi uzatabilirim.2 gün yeter derseniz 2 gecenin sonunda barselonadan geçebilceğim bir yer söyleyebilirsiniz.Süre gün sıkıntım yok.Sizin önerinize göre şekillendiricem.Çoook teşekkürler şimdiden

hakangeziyor
(19 Kasım 2012)

Bence otellerin her ikisi de şehir merkezinde sayılır, birisi Kolezyuma yakın diğeri ise Vatikana. Ancak Roma büyük bir şehir olduğu için Vatikana yakın olan Kolezyuma yakın olmaz ve tersi tabi. En optimum çözüm daha önce Neşe Hanımın dediği gibi Termini İstasyonu civarı olur. Buradaki Cumhuriyet Meydanı aynı zamanda pek çok otobüsün de ilk veya son durağıdır. O yüzden her iki oteli de tercih edebilirsiniz.
Barselonadaki hostel tam da tarihi bölgenin ortasında. Bence son derece uygun.
Barselonadan nereye gideceği,ne yönelik tavsiyede bulunabilmem için "kaç günlük bir yer" aradınız bilmemiz lazım.
Kolay gelsin...

umurcolak
(19 Kasım 2012)

Hakan bey selamlar size iki otel linki gönderdim. BİRİS BU: http://www.booking.com/hotel/it/urbi-et-orbi-roma.tr.html?sid=c85ca8e7872a42e8f5a12e203925cec7;dcid=2

DİĞERİDE BU: http://www.booking.com/hotel/it/colors.tr.html?sid=c85ca8e7872a42e8f5a12e203925cec7;dcid=2

Hangisi şehir merkezine yakın sayılmaz ? Yada ikisidemi sizce yakın değil.Kolezyum dediğimiz yerde,vatikan veya aşıklar çeşmesi olarak bilinen yere yakınmı? demek oluyor :) Bilmediğim için soruyorum k.bakmayın.

Barselonada da 2 gün konaklama yapıcam.Rezervasyonum tamam BUDA BARSELONA OTELİM: http://www.booking.com/hotel/es/hostal-europa.tr.html?sid=c85ca8e7872a42e8f5a12e203925cec7;dcid=2 sizce nasıl? konum olarak.

3.sorumda barselonadan sonra 2 günün sonunda,nereye hangi ülkeye geçeyim? Veya ispanya içinde önericeğiniz bir yer varmı? teşekkür ederim

Umut
(18 Kasım 2012)

http://www.booking.com/hotel/it/urbi-et-orbi-roma.tr.html?sid=c85ca8e7872a42e8f5a12e203925cec7;dcid=2 bu ve bu http://www.booking.com/hotel/it/colors.tr.html?sid=c85ca8e7872a42e8f5a12e203925cec7;dcid=2 şehir merkezine yakınlarmı? veya hangisi daha mantıklı bir secim olur Hakan bey.Lütfen yardımcı olun :) Birde Romadan sonra 26 ocakda Barselonaya geçicem.oradaki 2 günlük otelim rezerve durumda.Ordan sonra nereye geçmemi tavsiy edersiniz? ispanyada bi yer olabilir veya trenle gideceğim bir yer..Önerinizi bekliyorum çok teşekkürler.

NEŞE
(09 Kasım 2012)

Sevgili Umut,Hakan a yazdın ama ben ufak bir ön bilgi vereyim,gerisini zaten Hakan sonsuz faydalı bilgileri ile tamamlar...Merkez Tren istasyonunu haritadan bul,etrafında bir daire çiz,araman gerken sokaklar bu dairenin içinde olmalı...sevgiler..(Stazione Termini).

Umut
(09 Kasım 2012)

Merhabalar.Ben 22 Ocak günü Romaya gitmeyi düşünüyorum.Pegasus ile...Hostel tarzı bir yerde kalma planım var.Booking.coma baktım fakat ne yazıkki anlayamıyorum.Vatikana veya Roma merkez de yer arayan biri olarak hostel ilanlarında hangi cadde,sokak vs.görürürüm ? Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.Çok teşekkürler..

hakangeziyor
(28 Ekim 2012)

Necla Hanım, Bolognadan Venedike en uygun ulaşım trenle sağlanıyor. Tek yön bilet fiyatları 9 Eurodan başlıyor ve trenin durumuna göre fiyatı değişiyor. Ortalama 1,5 saatte ulaşabiliyorsunuz. Neredeyse her saat tren var. Detaylı bilgi için www.trenitalia.com sayfasına bakabilirsiniz. Kolay gelsin...

necla
(28 Ekim 2012)

yazılarınız çok aydınlatıcı ama bologna venedik arası tren veya otobüs hakkında bilgi bulamadım 21 şubatta bolognaya uçak bileti aldım fakat venedikte kalmak istiyorum .beni bilgilendirirseniz sevinirim.

 hakangeziyor ile ilgili  Yorum yazmak isterseniz...
 
Yorum Yazabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız.


hakangeziyor Rumuzlu Üyemizin Site Genelindeki Son Yorumları

Yunanistan/Sakız (18 Ocak 2024)
Şükran Hocam, Sakıza bir ocak ayının son günlerinde gitmiştim. Güneşli ve keyifli bir hafta sonuydu. O kadar sakin ve rahattı ki anlatamam. Kiraladığımız araçla adeta adayı talan etmiştik. Gündüzü ayrı geceleri de ayrı güzeldi. Sayenizde hatıralar canlandı. Kaleminize sağlık. 
Fas/Marakeş (23  Aralık 2023)
Sevgili Tamer, en çok görmek istediğim yerlerden birisine aldın götürdün beni yine. Dört gözle devamını bekliyorum. Kalemine sağlık... 
Yunanistan/Atina (01 Ekim 2023)
Güzeller güzeli Atina...Beni en çok etkileyen yer Plaka bölgesi ve devamında Monastraki civarı olmuştu Şükran hocam. Öyle yerleri hep sevmişimdir zaten. Sizinle oralara gidiverdim yine. Kaleminize sağlık.. 
Türkiye/Van (20 Şubat 2022)
Hocam, tren yolculukları her daim keyif vermiştir bana. Yurtdışında da fırsat buldukça trenle seyahat etmeye özen gösteriyorum. Gerçi Vana trenle gitmedim ama yine de çok keyif aldığım bir şehirdi. Üç defa görmek nasip oldu, benzer şekilde Doğubeyazıtta öyle. Restorasyon konusunda aynı fikirdeyiz, çok itici ve aykırı bulmuştum. Hani yapmasanız daha iyi diye düşünmüştüm. Kaleminize sağlık... 
Türkiye/Kastamonu (17 Şubat 2022)
Hocam, yine müthiş güzel bir gezi olmuş. Mantarı yemeyi pek sevmem ama okumayı çok sevdim doğrusu. Kaleminize sağlık... 
Türkiye/Hatay (19 Ekim 2021)
Hocam ne de güzel anlatmışsınız. Ülkemizde henüz nasip olmayan bir kaç yerden birisi Hatay. İnşallah en kısa sürede görmek dileğiyle. Kaleminize sağlık... 
Hırvatistan/Korçula (06 Ekim 2021)
Güzel sözleriniz için teşekkürler hocam. İnşallah beraber olsun. Selamlar. 
Yunanistan/Yunanistan Genel (14 Mayıs 2020)
Sevgili Tamer, Meteora Yunanistanda en çok görmek istediğim yerlerden birisi. Özellikle Dünya Mirasları ile ilgilendiğim de dikkatimi çekmişti. Bir kaç defa Batı Trakya ve Atina yapmama rağmen henüz fırsat olmadı. Hatta tıpkı senin gibi Yanya ve Pargayı da içine alacak şekilde bir kaç defa taslak program hazırlamıştım ama olmayınca olmuyor. İnşallah tıpkı senin gibi keyifli bir gezi yapmak nasip olur. Kalemine sağlık... 
Hindistan/Jaipur (02 Mayıs 2020)
Murat hocam, bu kızımızın resmini yıllar önce bizimle paylaştığın gezi fotolarından hatırlıyorum. Kısmet yazıyı da okumakmış. Kalemine sağlık hocam. Yeni yazılarını bekliyoruz. 
Yunanistan/Yunanistan Genel (24 Nisan 2020)
Sevgili Tamer, Yunanistanın en çok ziyaret edilen yerleri dışında seni yeniden görmek çok güzel. Bana henüz kısmet olmadı ama şu kötü günlerden kurtulunca her daim bir Parga seferi niyetimi gerçeğe dönüştürmek dileğiyle. Özlemiştik...Hoşgeldin... Kalemine sağlık... 
hakangeziyor
Yurtdışı Yazıları
 Küçük Dubrovnik'te Bir Gün: Korçula Adası (01 Mart 2021)
 Bir Ortaçağ Klasiği: Dubrovnik... (11 Temmuz 2019)
 Kıyıda Kalan Güzellikler: Perast ve Herceg Novi... (26 Mayıs 2019)
 Karadağ'ın En Güzel Şehri: Kotor... (01 Mayıs 2019)
 Adriyatik'in Olmazsa Olmazı: Budva... (07 Nisan 2019)
 Karadağ'da Son Kale: Bar... (18 Mart 2019)
 İşkodra'da Keyifli Bir Gezi... (20 Şubat 2019)
 Çin'in Batılı ve Farklı Yüzü: Şangay... (09 Ekim 2018)
 Bahçeler ve Kanallar Şehri Suzhou... (23 Eylül 2018)
 Renkli Kadim Başkent Xi-An... (01 Ağustos 2018)
 Toprak Altındaki Savaşa Hazır Ordu: Terracotta Savaşçıları (11 Temmuz 2018)
 Uzak Doğu'da Keyifli Bir Başkent: Pekin... (27 Mayıs 2018)
 Yeryüzünde Süzülen Ejderha: Çin Seddi... (20 Mayıs 2018)
 Pekin'deki Muhteşem Güzellik: Yazlık Saray... (03 Mayıs 2018)
 Sonsuz Hükümdarlığın Eşsiz Sarayı: Yasak Şehir... (23 Şubat 2018)
 Bir Endülüs Klasiği: Granada... (13 Mayıs 2017)
 Endülüs'te Tarihle Yıkanmak: Cordoba... (23 Nisan 2017)
 Endülüs'ün Narin ve Alımlı İncisi: Sevilla... (27 Mart 2017)
 Endülüs'te Romantik Bir Mola: Ronda... (08 Mart 2017)
 Endülüs'ün Farklı Yüzü: Malaga ve Marbella... (26 Şubat 2017)
 Endülüs'te Son Kale: Elhamra... (12 Şubat 2017)
 Bakü: Rüzgarların Şehri-2 (Son) (Gobustan-Ateşgah-Müzeler) (06 Haziran 2016)
 Bakü: Rüzgarların Şehri - 1 (26 Mayıs 2016)
 Komşuda Keyifli Bir Tur (Atina-Nafplio) (17 Nisan 2016)
 Avrupa'nın En Genç Ülkesi: Kosova... (22 Kasım 2015)
 Bekle Bizi Makedonya-2 (Son): (Resne-Manastır-Üsküp) (14 Kasım 2015)
 Bekle Bizi Makedonya-1: (Matka-Tetova-Struga-Ohrid) (08 Kasım 2015)
 Kopenhag'da Keyifli Bir Gün... (09 Haziran 2015)
 İskandinavya'nın İncisi: Stockholm... (27 Mayıs 2015)
 Celestyal Olympia İle Yunan Adaları - 2 (Son) (Girit, Santorini, Pire, Mikanos) (08 Mayıs 2015)
 Celestyal Olympia İle Yunan Adaları - 1 (Patmos-Lindos-Rodos) (27 Nisan 2015)
 Bir Solukta Bosna Hersek:3-Son (Ahmiç-Jajce-Travnik) (22 Şubat 2015)
 Bir Solukta Bosna Hersek: 2 (Konjic-Poçitel-Blagay-Mostar) (18  Aralık 2014)
 Bir Solukta Bosna Hersek: 1 (Saraybosna) (29 Ekim 2014)
 Novi Sad: Tuna Nehri Kenarındaki Soylu Atina... (27 Nisan 2014)
 Belgrad: İki Nehrin Kesiştiği Keyifli Şehir - 2 (Son) (23 Mart 2014)
 Belgrad: İki Nehirin Kesiştiği Keyifli Şehir - 1 (16 Şubat 2014)
 Otomobille Berlin'den İpsala'ya : 3 (Son) (Üsküp-Kavala) (12  Aralık 2013)
 Otomobille Berlin'den İpsala'ya : 2 - (Niş) (02  Aralık 2013)
 Otomobille Berlin'den İpsala'ya : 1 - (Berlin-Budapeşte) (18 Kasım 2013)
 Almanya'da Dönüp Dolaşıp Geldiğim Yer: Berlin... (06 Kasım 2013)
 Berlin Gezi Rehberi : 1 (Gezilecek Yerler) (14 Ağustos 2013)
 Midilli : Karşının Davetkar Güzeli - 2 (Son) (Thermi-Taksiarhis-Molyvos-Kalloni) (16 Temmuz 2013)
 Midilli : Karşının Davetkar Güzeli - 1 (Mitilini-Plomari-Agiassos) (01 Temmuz 2013)
 Budapeşte Gezi Rehberi : 4 (Alışveriş - Konaklama - Diğer) (06 Mayıs 2013)
 Budapeşte Gezi Rehberi : 3 (Yeme-İçme) (11 Mart 2013)
 Budapeşte Gezi Rehberi : 2 (Ulaşım - Budapeşte Kart - Şehir İçi Turlar) (01 Mart 2013)
 Budapeşte Gezi Rehberi : 1 (Gezilecek Yerler) (13 Şubat 2013)
 Porto Gezi Rehberi : 4 (Diğer Hususlar) (05 Şubat 2013)
 Porto Gezi Rehberi : 3 (Yeme-İçme) (31 Ocak 2013)
 Porto Gezi Rehberi : 2 (Ulaşım - Porto Kart - Şehir İçi Turlar) (23 Ocak 2013)
 Porto Gezi Rehberi : 1 (Gezilecek Yerler) (13 Ocak 2013)
 Prag Gezi Rehberi 4 (son) (Diğer Hususlar) (29 Kasım 2012)
 Prag Gezi Rehberi 3 (Yeme - İçme) (29 Kasım 2012)
 Prag Gezi Rehberi 2 (Ulaşım - Prag Kart - Şehiriçi Turlar) (29 Kasım 2012)
 Barselona Gezi Rehberi 4-son (Diğer Hususlar) (27 Kasım 2012)
 Barselona Gezi Rehberi 3 (Yeme-İçme) (27 Kasım 2012)
 Barselona Gezi Rehberi 2 (Ulaşım - Barselona Kart - Şehiriçi Turlar) (27 Kasım 2012)
 Kozmopolit Liman Kenti Marsilya 3 (Son)... (20 Kasım 2012)
 Kozmopolit Liman Kenti Marsilya 2... (11 Kasım 2012)
 Kozmopolit Liman Kenti Marsilya 1... (02 Kasım 2012)
 Hayallerim, Aşkım ve Porto - 2... (01 Ekim 2012)
 Hayallerim, Aşkım ve Porto - 1... (31 Ağustos 2012)
 Bologna : Medeniyetle Tarihin Kesiştiği Şehir... (12 Ağustos 2012)
 Şubat Güneşinde Toskana Gezisi 6-son : Mucizeler Şehri Pisa... (28 Temmuz 2012)
 Şubat Güneşinde Toskana Gezisi 5 : Güzel Kulelerin San Gimignanosu... (21 Temmuz 2012)
 Şubat Güneşinde Toskana Gezisi 4 : Siena... (27 Haziran 2012)
 Şubat Güneşinde Toskana Gezisi 3 : Floransa'dan devam... (15 Haziran 2012)
 Şubat Güneşinde Toskana Gezisi 2: Floransa... (26 Mayıs 2012)
 Şubat Güneşinde Toskana Gezisi 1: Lucca... (12 Mayıs 2012)
 Avrupa'nın Finans Merkezi Frankfurt... (03 Mayıs 2012)
 Krallığın ve Şampanyanın Başkenti Reims... (15 Nisan 2012)
 Soğuk Bir Aralık Günü Aachen Sokaklarında... (04 Nisan 2012)
 Bir Almanya Klasiği Köln... (26 Mart 2012)
 Metz: Doğa, Tarih ve Mirabelle'nin Şehri... (16 Mart 2012)
 Koblenz : Moselle ve Ren Nehirlerinin Öpüştüğü Keyifli Şehir (05 Mart 2012)
 Güneşli Bir Kış Günü Brüksel Sokaklarında... (22 Şubat 2012)
 Gent : Belçika'nın Bilinmeyen Güzelliği... (09 Şubat 2012)
 Brugge : Çikolata, Kanallar ve Renklerin Şehri... (21 Ocak 2012)
 Düsseldorf: Kalitenin ve Modanın Başkenti... (28  Aralık 2011)
 Trier : Namı Diğer Almanya'nın En Eski Şehri... (02  Aralık 2011)
 Lüksemburg Günlükleri : 1 (City Promenade) (20 Kasım 2011)
 Nancy: Lorraine Bölgesinin Asil Başkenti... (09 Kasım 2011)
 Beş Aylık Lüksemburg Macerasına Başlarken... (23 Ekim 2011)
 Viyana'nın İncisi Schönbrunn Sarayı... (12 Eylül 2011)
 Viyana : Yaşlı Kıtanın Aristokrat Şehri - 2 (Son) (03 Eylül 2011)
 Viyana: Yaşlı Kıtanın Aristokrat Şehri - 1 (23 Ağustos 2011)
 Tuna'nın Kraliçesi-Budapeşte : 4 (Son) (16 Ağustos 2011)
 Tuna'nın Kraliçesi-Budapeşte : 3 (Buda Bölgesi) (11 Ağustos 2011)
 Tuna'nın Kraliçesi-Budapeşte : 2 (Ezstergom-Visegrad-Szentendre) (04 Ağustos 2011)
 Tuna'nın Kraliçesi-Budapeşte : 1 (Varış ve Peşte Bölgesi) (27 Temmuz 2011)
 Babalar ve Çocuklar Paris'te - 4: (Paris - Son) (30 Haziran 2011)
 Babalar ve Çocuklar Paris'te - 3: (Paris'te İlk Gün) (19 Haziran 2011)
 Babalar ve Çocuklar Paris'te - 2: (Walt Disney Studio Park) (12 Haziran 2011)
 Babalar ve Çocuklar Paris'te - 1: (Disneyland Park) (04 Haziran 2011)
 Meriç'in Öte Yanı -3 (Son): İskeçe-Gümülcine-Dedeağaç... (24 Mayıs 2011)
 Meriç'in Öte Yanı -2: Drama'dan Kavala'ya Batı Trakya... (14 Mayıs 2011)
 Meriç'in Öte Yanı -1: Selanik Ya da Thessaloniki.. (07 Mayıs 2011)
 Londra'da Savaş Tarihine Kısa Bir Yolculuk... (04 Nisan 2011)
 Verona Pratik Gezi Rehberi (13  Aralık 2010)
 Venedik Pratik Gezi Rehberi (06  Aralık 2010)
 Como: Milano'nun Yanı Başındaki Güzellik... (25 Kasım 2010)
 Yine, Yeni, Yeniden Milano... (08 Kasım 2010)
 Venedik: Kanallar ve Gondolların Oyuncak Şehri... (02 Kasım 2010)
 Garda Gölü'nün İncisi Sirmione ve Şirin Garda Kasabası... (29 Ekim 2010)
 Verona: Romeo ve Jülyet'in İzinden Aşıklar Şehri... (27 Ekim 2010)
 Potsdam: Berlin'in Yanıbaşındaki Cennet... (14 Eylül 2010)
 Milano Pratik Gezi Rehberi (01 Eylül 2010)
 Prag Gezi Rehberi 1 (Gezilecek Yerler) (25 Ağustos 2010)
 Prag: Avrupa'nın Gözbebeği... (21 Ağustos 2010)
 Palermo Pratik Gezi Rehberi (22 Temmuz 2010)
 Barselona Gezi Rehberi 1 (Gezilecek Yerler) (21 Temmuz 2010)
 Roma Pratik Gezi Rehberi (20 Temmuz 2010)
 Napoli Pratik Gezi Rehberi (19 Temmuz 2010)
 Figueres ve Girona: Sanat ve Tarih (18 Temmuz 2010)
 Barselona: Başka Söze Gerek Yok (18 Temmuz 2010)
 Roma: Sende Her Şey Var (17 Temmuz 2010)
 Milano: Modanın Başkenti (17 Temmuz 2010)
 Sicilya'nın Başkenti Palermo (17 Temmuz 2010)
 O Sole Mio: Napoli (17 Temmuz 2010)

hakangeziyor
Festival/Etkinlik Yazıları
  Kiraz Çiçekleri İzleme Festivali (Hanami)
  Lamu Mevlid Kutlamaları (Maulid)
  Sidney Gay ve Lezbiyen Mardi Grass
  Oruro Festivali
  Timkat Festivali (Epiphany)
  Cape Minstrel Karnavalı (Kaapse Klopse)
  Renklerin Festivali (Holi)
  Sahra Festivali (Festival of Sahara)
  Junkanoo
  Santo Tomas Festivali (Fiesta de Santo Tomas)
  Işık Festivali (Fete des Lumieres)
  Chichibu Gece Festivali (Chichibu Yomatsuri)
  Köln Karnavalı
  Maymun Açık Büfe Festivali
  La Fugarena Festivali
  Richterswil Şalgam Festivali (Richterswil Räbechilbi)
  Su Festivali (Bonn Om Touk)
  Pushkar Deve Panayırı (Pushkar Camel Fair)
  Şenlik Ateşi Festivali (Bonfire Night Festival)
  Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali
  Işığın Festivali (Diwali)
  Perugia Çikolata Festivali
  Mucizeler Lordu Festivali (Lord of Miracles)
  Ölüler Günü Festivali (Day of the Dead)
  Chonburi Bufalo Yarışları
  Dussehra Festivali
  New York Cadılar Bayramı (Halloween)
  Takayama Festivali (Takayama Matsuri)
  Albuquerque Uluslararası Balon Festivali
  Key West Fantazi Festivali (Fantasy Fest)
  Dashain Festivali (Bada Dashain)
  Münih Ekim Festivali (Oktoberfest Münich)
  Galway Uluslararası İstiridye ve Deniz Ürünleri Festivali 2012
  Azize Meryem Festivali (Feste de la Merce)
  Thames Festivali
  Tarihi Kayık Yarışları (Regata Storica)
  Tuz Kürü Festivali (Cure Salee)
  Brighton Pride Festival (Brighton Gay Festivali)
  İmilchil Evlilik Festivali (Wedding Festival)
  Ekin Bayramı (Onam Festival)
  Burning Man Festivali
  Domates Festivali (La Tomatina)
  Notting Hill Karnavalı
  Domuz Festivali (La Pourcailhade)
  Berlin Bira Festivali (Berliner Bierfestival)
  Çin Sevgililer Günü (Qi xi Festival)
  Antwerp Gay Festivali
  Krishna Janmastami
  Todd Tekne Yarışları (Henley On Todd Regatta)
  Kutsal Diş Festivali (Esala Perahera)
  Araba Festivali (Gion Matsuri)
  Boryeong Çamur Festivali (Boryeong Mud Festival)
  Noantri Festivali (Festa de Noantri)
  Kurtarıcı Bayramı (Festa del Redentore)
  San Fermin Festivali
  Palio di Siena (Il Palio)
  Eş Taşıma Yarışması (Wife Carrying Festival)
  Glastonbury Müzik Festivali
  Lefke Ceviz Festivali
  Kuzey Kıbrıs Yemek Festivali
  Roswell UFO Festivali
  Muhteşem Arabalar Festivali (Rath Yatra)
  Berlin Gay ve Lezbiyen Festivali
  Sao Joao Festivali (Festa do Sao Joao)
  Lajkonik Festivali
  Güneş Festivali (Inti Raymi)
  Canelli Kuşatması (Siege of Canelli)
  St. Ranieri Tekne Yarışları (Regatta of St. Ranieri)
  Isle Of Wight Müzik Festivali
  Bebek Üzerinden Atlama Festivali (El Colacho)
  Dragon Bot Festivali (Duanwujie)
  Uluslararası Bellapais Müzik Festivali
  Azize Rocio Festivali (Romeria del Rocio)
  Kopenhag Karnavalı (Copenhagen Carnival)
  Çek Bira Festivali (Czech Beer Festival)
  Brüksel Gay Festivali
  Boğa Güreşleri Festivali (Fiesta de San Isidro)
  Mum Festivali (La Corsa dei Ceri)
  Cannes Film Festivali
  Queima das Fitas
  Nisan Fuarı (La Feria de Abril)
  Kraliçe Günü (Queen’s Day-Koninginnedag)
  Cadılar Gecesi (Paleni carodejnic)
  Patlayan Araba Festivali (Scoppio del Carro)
  Roket Savaşı (Rouketopolemos)
  Semana Santa
  Songkran Festivali (New Year Water Festival)
  Mayrhofen Kar Festivali (Snowbombing)
  Las Fallas Festivali
  Su Çekme Festivali (O-Mizutori)
  Santa Cruz Karnavalı
  Geleneksel Büyücü Gecesi (Noche de Brujas)
  Basel Karnavalı (Basler Fasnacht)
  Trinidad Karnavalı
  Mardi Gras New Orleans
  Maslenitsa (Pancake Week)
  Binche Karnavalı (Carnaval de Binche)
  Paris Karnavalı
  Çıplaklar Festivali (Saidai-ji Hadaka Matsuri)
  Menton Limon Festivali (Fete du Citron)
  Rio Karnavalı
  Nice Karnavalı (Carnival de Roi de la Mediterranee Nice)
  Sitges Karnavalı
  Mazatlan Karnavalı
  Venedik Karnavalı
  Jorvik Viking Festivali
  Sapporo Kar Festivali (Yuki Matsuri)
  Ivrea Karnavalı (Storico Carnevale di Ivrea)
  Viareggio Karnavalı (Carnevale di Viareggio)
  Winterlude Festivali
  Chiang Mai Çiçek Festivali
  Candelaria Festivali (Virgen de la Candelaria)
  Shetland Viking Ateş Festivali
  Tet Yeni Yıl Festivali
  Siyah Nazarene Festivali
  Siyahlar ve Beyazlar Festivali
  Harbin Buz ve Kar Festivali
  Patras Karnavalı
  Grindelwald Kar Festivali
  Çin Yeni Yılı ve Bahar Festivali
  Dubai Alışveriş Festivali
  Sidney Festivali
  Ati Atihan
  Kiruna Kar Festivali
  Tamborrada Festivali (La Tamborrada)
  Quebec Kış Karnavalı

hakangeziyor
Yola Çıkarken Yazıları
  Avrupa Festival ve Karnavalları (26  Aralık 2010)
  Televizyonda Gezi Programları... (19  Aralık 2010)
  Dünya'daki Priz Tipleri... (28 Kasım 2010)
  Dünyada Taksi Fiyatları... (06 Kasım 2010)
  Büyükelçilik ve Konsolosluklarımız (31 Ekim 2010)
  Saat Kaç?... (30 Eylül 2010)
  Havayolu Şirketlerine Ait Şikayetler... (30 Eylül 2010)
  Döviz Kurları... (20 Eylül 2010)
  Hava Durumu... (19 Eylül 2010)
  Ülkelere Göre Seyahat Sağlığı (13 Eylül 2010)
  Duty Free Limitler (09 Eylül 2010)
  Vize Rejimi (18 Ağustos 2010)

hakangeziyor
Yurtiçi Yazıları
 Çanakkale: Cumhuriyetimizin Önsözüne Selam Olsun (20 Şubat 2020)
 Köroğlu'nun İzinde Bolu-Abant-Aladağ... (18 Şubat 2011)
 Bozcaada : Masum ve Şirin (16 Ağustos 2010)

hakangeziyor
Haber Yazıları
  Avrupa'nın En Güzel Köprüleri... (27 Kasım 2023)
  Avrupa'nın En İyi 8 Bisiklet Turu... (08 Ağustos 2023)
  Skyscanner'dan Gurme Sokak Lezzetleri... (01  Aralık 2022)
  Skyscanner'dan Moskova'da Yapabileceğiniz 10 Şey (10 Ekim 2022)
  Skyscanner'dan Beyrut'ta Görmeniz Gereken 10 Yer... (02 Ekim 2021)
  Berlin'de Bedava Yapabileceğiniz 20 Şey (16 Şubat 2021)
  2019 Yılı Müze ve Örenyeri İstatistikleri (12 Şubat 2021)
  Skyscanner'dan Roma'da Yapabileceğiniz 10 Şey... (28 Nisan 2020)
  2018 Yılı Müze ve Ören Yeri İstatistikleri (25 Nisan 2020)
  2017 Yılı Müze ve Örenyeri İstatistikleri (23 Eylül 2018)
  2016 Yılı Müze ve Ören Yeri İstatistikleri... (08 Mart 2018)
  Avrupa Üç Yıldızlı Turist Endeksi - 2015 (10 Ocak 2016)
  Hangi Şehir Daha Ucuz - 2015 (07 Haziran 2015)
  NAT GEO Travel'a Göre En İyi 10 Gece Hayatı Şehri... (27 Şubat 2015)
  2013 Yılı Müze ve Ören Yeri İstatistikleri (04 Nisan 2014)
  Londra Ücretsiz Yürüyüş Turları Rehberi (12 Mart 2014)
  Trivago'ya Göre 2014 Yılının En İyi Destinasyonları (08 Mart 2014)
  Dünyada 2014'ün En Popüler Ülkeleri (27 Şubat 2014)
  Hangi Şehir Daha Ucuz - 2014 (23 Şubat 2014)
  Skyscanner'dan New York'ta Yapabileceğiniz 10 Şey (29  Aralık 2013)
  2012 Yılı Müze ve Ören Yerleri İstatistikleri... (30 Eylül 2013)
  Skyscanner'a Göre Avrupa'nın En İyi 8 Bisiklet Parkuru (08 Eylül 2013)
  Skyscanner'dan Pekin'de Yapabileceğiniz 10 Şey (07 Ağustos 2013)
  En Pahalı 10 Şehirde Bedava Yapabileceğiniz 10 Şey... (16 Temmuz 2013)
  Brüksel Ücretsiz Yürüyüş Turları Rehberi (11 Haziran 2013)
  Avrupa'da Hangi Şehir Daha Ucuz - 2013 (02 Mart 2013)
  Hangi Şehir Daha Ucuz - 2013 (22 Ocak 2013)
  İngilizlere Göre En Ucuz Sri Lanka... (20 Ocak 2013)
  Dünyada 2013'ün En Popüler Şehirleri... (09 Kasım 2012)
  Dünyanın 161. Sakin Şehri Perşembe... (03 Kasım 2012)
  Dünyada 2013'ün En Popüler Ülkeleri (01 Kasım 2012)
  Skyscanner En Rahatsız Edici Seyahat Harcamalarını Araştırdı... (18 Eylül 2012)
  Madrid Ücretsiz Yürüyüş Turları Rehberi... (14 Eylül 2012)
  Berlin Ücretsiz Yürüyüş Turları Rehberi (13 Mayıs 2012)
  Tripadvisor'a Göre 2012 Yılında Dünyanın En Güzel 25 Şehri (04 Mayıs 2012)
  İngilizlere Göre En Ucuz Ülke Bulgaristan... (24 Nisan 2012)
  Ev Değiş-Tokuş Sistemi Nedir Ne Değildir? (23 Nisan 2012)
  Avrupa Üç Yıldızlı Turist Endeksi - 2012 (19 Nisan 2012)
  Atina Ücretsiz Yürüyüş Turları Rehberi (27 Mart 2012)
  Müzelerimizi 28,5 Milyon Kişi Ziyaret Etti... (05 Mart 2012)
  Amsterdam Ücretsiz Yürüyüş Turları Rehberi... (03 Mart 2012)
  2010 Yılında Dünyada En Çok Ziyaret Edilen 20 Müze (11 Şubat 2012)
  Floransa Ücretsiz Yürüyüş Turları Rehberi (09 Şubat 2012)
  Hangi Şehir Daha Ucuz - 2012 (03 Şubat 2012)
  Avrupa'da Hangi Şehir Daha Ucuz-2012 (01 Şubat 2012)
  Barselona Ücretsiz Yürüyüş Turları Rehberi (21 Ocak 2012)
  Londra'da Bedava Yapabileceğiniz 20 Şey... (16 Ocak 2012)
  Budapeşte Ücretsiz Yürüyüş Turları Rehberi (14 Ocak 2012)
  İngiliz'e Göre İspanya Türkiye'den %60 Daha Ucuz (13 Ocak 2012)
  Dünyada En İyi 10 Trekking Rotası... (01 Ocak 2012)
  Roma Ücretsiz Yürüyüş Turları Rehberi... (30  Aralık 2011)
  2011'de Avrupa'da En Popüler 20 Turistik Bölge... (25  Aralık 2011)
  Hangi Mevsim Nereye Gitmeli? (25  Aralık 2011)
  Ücretsiz Yürüyüş Turları Nedir - Ne Değildir? (20  Aralık 2011)
  Paris'te Bedava Yapabileceğiniz 20 Şey... (18  Aralık 2011)
  İşte Dünyada 2012'nin En Popüler 10 Gezi Rotası... (13 Kasım 2011)
  2011'in Görülmeye Değer 10 Şehri... (03 Eylül 2011)
  Uçakla Seyahat Edecekler İçin Basit Öneriler... (12 Haziran 2011)
  Yürüyerek Gezilecek En İyi Şehirler... (15 Mayıs 2011)
  Dünyanın En İyi 50 Restoranı... (20 Nisan 2011)
  En Sevilmeyen Turistler Hangi Milletten? (12 Nisan 2011)
  Hangi Şehir Daha Ucuz? 2011 (11 Şubat 2011)

hakangeziyor
Foto / Video
 Disneyland Walt Disney Cars (15 Haziran 2012)
 Floransa Michelangelo Tepesi (15 Haziran 2012)

hakangeziyor
Dünya Mirası Yazıları
  Fuerte de Samaipata (05 Ağustos 2016)
  Ho Hanedanlık Kalesi (03 Ağustos 2016)
  Sundarbans Milli Parkı (02 Ağustos 2016)
  Manu Milli Parkı (02 Ağustos 2016)
  Selanik'teki Hristiyanlık Öncesi ve Bizans Anıtları (30 Temmuz 2016)
  Struve Jeodezi Ark (19 Nisan 2014)
  Vegaøyan - Vega Takımadaları (16 Nisan 2014)
  Alta Kaya Sanatı (15 Nisan 2014)
  Røros Maden Kenti (11 Nisan 2014)
  Urnes Ahşap Kilisesi (10 Nisan 2014)
  Kernavë Arkeolojik Alanı (08 Nisan 2014)
  Kuroniya Beli (Curonian Spit) (06 Nisan 2014)
  Giant's Causeway ve Causeway Sahili (05 Nisan 2014)
  Skellig Michael (Sceilg Mhichíl) (04 Nisan 2014)
  Brú na Bóinne Arkeolojik Topluluğu (03 Nisan 2014)
  Roskilde Katedrali (02 Nisan 2014)
  Ilulissat Fiyordu (01 Nisan 2014)
  Struve Jeodezi Ark (31 Mart 2014)
  Ivanova Kaya Kiliseleri (30 Mart 2014)
  Madara Atlısı (29 Mart 2014)
  Struve Jeodezi Ark (25 Mart 2014)
  Albula / Bernina'da Rhaetian Demiryolu (24 Mart 2014)
  Fertö/Neusiedler Kültürel Alanı (23 Mart 2014)
  Wadden Denizi (22 Mart 2014)
  San'a Tarihi Şehri (21 Mart 2014)
  Struve Jeodezi Ark (20 Mart 2014)
  Madriu-Perafita Claror Vadisi (19 Mart 2014)
  Merkezi Surinam Doğal Rezervi (18 Mart 2014)
  Struve Jeodezi Ark (17 Mart 2014)
  Komodo Milli Parkı (16 Mart 2014)
  Struve Jeodezi Ark (15 Mart 2014)
  Struve Jeodezi Ark (14 Mart 2014)
  Dolomitler (13 Mart 2014)
  Pontcysyllte Su Kemeri ve Kanalı (12 Mart 2014)
  La Chaux-de-Fonds / Le Locle, Saat Yapım Kent Planlaması (11 Mart 2014)
  Şuştar Tarihi Su Sistemleri (10 Mart 2014)
  Wutai Dağı (09 Mart 2014)
  Kutsal Süleyman Dağı... (08 Mart 2014)
  Loropéni Harabeleri... (07 Mart 2014)
  Joseon Kralları Anıt Mezarları (06 Mart 2014)
  Bwindi Milli Parkı (09 Ocak 2013)
  Ayutthaya Tarihi Şehri (09 Ocak 2013)
  Serengeti Milli Parkı (09 Ocak 2013)
  Valparaiso Tarihi Liman Şehri (08 Ocak 2013)
  Skocjan Mağaraları (08 Ocak 2013)
  Goree Adası (08 Ocak 2013)
  Coiba Ulusal Parkı (08 Ocak 2013)
  Twyfelfontein veya /Ui-//aes (07 Ocak 2013)
  Leon Katedrali (07 Ocak 2013)
  Mozambik Adası (07 Ocak 2013)
  Ouadane, Chinguetti, Tichitt ve Oualata Antik Kentleri (07 Ocak 2013)
  Orhun Vadisi Kültürel Alanı (06 Ocak 2013)
  Malavi Gölü Milli Parkı (06 Ocak 2013)
  Tarihi Havana Şehri ve Kalıntıları (06 Ocak 2013)
  Surtsey Adası (05 Ocak 2013)
  Cocos Adası Milli Parkı (04 Ocak 2013)
  Hoca Ahmet Yesevi Türbesi (04 Ocak 2013)
  Edinburg Eski ve Yeni Şehir Merkezi (03 Ocak 2013)
  Copan Harabeleri (03 Ocak 2013)
  Bagrati Katedrali ve Gelati Manastırı (03 Ocak 2013)
  Robben Adası (02 Ocak 2013)
  Kunta Kinteh Adası ve Bağlantılı Sitler (02 Ocak 2013)
  Lalibela Kaya-Oyma Kiliseleri (12 Şubat 2012)
  Studenica Manastırı (22 Ocak 2012)
  Bryggen (21 Ocak 2012)
  Valletta Şehri (15 Ocak 2012)
  Ohri Bölgesi Doğal ve Kültürel Mirası (15 Ocak 2012)
  Lüksemburg Şehri: Tarihi Mahalleler ve Surlar (15 Ocak 2012)
  Anjar (09 Ocak 2012)
  Şirvanşah Sarayı, Kız Kulesi ve İçeri Şehir (04 Ocak 2012)
  Katmandu Vadisi (12  Aralık 2011)
  Puebla Tarihi Merkezi (12  Aralık 2011)
  Cartagena Kale, Liman ve Tarihi Yerler (10  Aralık 2011)
  Tarihi Vigan Şehri (08  Aralık 2011)
  Horezu Manastırı (08  Aralık 2011)
  Fes Eski Şehir (Medina of Fes) (06  Aralık 2011)
  Kyoto Şehri Tarihi Yapıları (05  Aralık 2011)
  Vezere Vadisi Mağaraları (14 Eylül 2011)
  Bardejov Tarihi Şehri (13 Eylül 2011)
  Karlskrona Donanma Limanı Bölgesi (11 Eylül 2011)
  Mesa Verde Ulusal Parkı (11 Eylül 2011)
  Rohtas Kalesi (11 Eylül 2011)
  Greenwich (11 Eylül 2011)
  Salamanca Tarihi Şehri (23 Ağustos 2011)
  Tarihi Banská Štiavnica Şehri (21 Ağustos 2011)
  Kotor Tarihi, Kültürel ve Doğal Sit Alanı (19 Ağustos 2011)
  Tarihi Rauma Şehri (19 Ağustos 2011)
  Pekin Yazlık Saray (14 Ağustos 2011)
  Durham Katedrali ve Kalesi (27 Haziran 2011)
  Trogir Tarihi Şehri (21 Haziran 2011)
  Sangingshan Dağı Ulusal Parkı (21 Haziran 2011)
  Goias Tarihi Şehir Merkezi (21 Haziran 2011)
  Nessebar Antik Şehri (20 Haziran 2011)
  Tsodilo (12 Haziran 2011)
  Sucre Tarihi Şehir Merkezi (12 Haziran 2011)
  Sub Antarktik Adaları (04 Haziran 2011)
  Kakadu Milli Parkı (04 Haziran 2011)
  Angkor Tapınakları (27 Mart 2011)
  L'Anse aux Meadows Tarihi Bölgesi (22 Mart 2011)
  Valdes Yarımadası (22 Mart 2011)
  Pasargad (22 Mart 2011)
  Mogao Mağaraları (21 Mart 2011)
  Los Glaciares Milli Parkı (21 Mart 2011)
  Sidney Opera Binası (21 Mart 2011)
  Persepolis (17 Mart 2011)
  Essen Kömür Madenciliği Endüstrisi Kompleksi (09 Mart 2011)
  Müzeler Adası (08 Mart 2011)
  Diocletianus Sarayı ve Tarihi Split Şehri (04 Mart 2011)
  Roma Su Kemeri (04 Mart 2011)
  Büyük Kanyon Ulusal Parkı (04 Mart 2011)
  Caserta Sarayı, Bahçesi ve Su Kemerleri (04 Mart 2011)
  Aziz Katherina Manastırı Bölgesi (28 Şubat 2011)
  Bamberg Tarihi Şehri (27 Şubat 2011)
  Chartres Katedrali (20 Şubat 2011)
  Rila Manastırı (19 Şubat 2011)
  Durmitor Milli Parkı (11 Şubat 2011)
  Aziz James Katedrali (11 Şubat 2011)
  Albula / Bernina'da Rhaetian Demiryolu (05 Şubat 2011)
  Londra Kulesi (22 Ocak 2011)
  Wadden Denizi (19 Ocak 2011)
  Akropolis (16 Ocak 2011)
  Versay Sarayı (14 Ocak 2011)
  Köln Katedrali (13 Ocak 2011)

hakangeziyor
Kitap ve Yayın Tanıtımları
  İçinden Dünya Geçen Yazılar (29 Mart 2017)
  İran (Yuvarlak Dünyanın Köşeleri) (29 Mart 2017)
  Latin Amerika - Alternatif Bir Gezi Rehberi (29 Mart 2017)
  Unutulmaz Gezi Anıları, 88 Gezgin 101 Anı (29 Mart 2017)
  Eski Dünya Seyahatnamesi (27 Mart 2017)
  İspanya (Yuvarlak Dünyanın Köşeleri) (27 Mart 2017)
  Endülüs (24 Mart 2017)
  7 Kıtadan (10 Mart 2013)
  Gezgin Gözüyle Ankara (10 Mart 2013)
  Odysseus Adaları: Bir Akdeniz Yolculuğu (28 Temmuz 2012)
  Adalar Ülkesinden Sahra Çölüne (11 Haziran 2012)
  Naure Çarkı / Sarı Otobüs 5 -Suriye (22 Mayıs 2012)
  4 Kıtadan (23 Şubat 2012)
  Gezgin Gözüyle Rusya ve Kafkasya (11 Şubat 2012)
  Gezgince (11 Şubat 2012)
  Ankaralı Gezginler 3 : Ankara'dan Gezi Yazıları (15 Ocak 2012)
  Ankaralı Gezginler 2 : Türkiye'den Gezi Yazıları (14 Ocak 2012)
  Ankaralı Gezginler 1 : Dünyadan Gezi Yazıları (13 Ocak 2012)
  Torun Çelebiler Seyahatnamesi (25 Kasım 2011)
  Dansın, Müziğin, Başkaldırının Sesi: Güney Amerika (12 Haziran 2011)
  Başka Kentler Başka Denizler-3 (05 Haziran 2011)
  Tokyo Harita Rehber (Cartoville) (02  Aralık 2010)
  Viyana Harita Rehber (Cartoville) (02  Aralık 2010)
  Singapur Harita Rehber (Cartoville) (02  Aralık 2010)
  Petersburg Harita Rehber (Cartoville) (02  Aralık 2010)
  Newyork Harita Rehber (Cartoville) (02  Aralık 2010)
  Moskova Harita Rehber (Cartoville) (02  Aralık 2010)
  Madrid Harita Rehber (Cartoville) (02  Aralık 2010)
  Londra Harita Rehber (Cartoville) (02  Aralık 2010)
  Hong Kong Harita Rehber (Cartoville) (02  Aralık 2010)
  Budapeşte Harita Rehber (Cartoville) (02  Aralık 2010)
  Bangkok Harita Rehber (Cartoville) (02  Aralık 2010)
  Atina Harita Rehber (Cartoville) (02  Aralık 2010)
  Berlin Harita Rehber (Cartoville) (17 Ekim 2010)
  Amsterdam Harita Rehber (Cartoville) (17 Ekim 2010)
  Prag Harita Rehber (Cartoville) (17 Ekim 2010)
  Floransa Harita Rehber (Cartoville) (16 Ekim 2010)
  Roma Harita Rehber (Cartoville) (16 Ekim 2010)
  Venedik Harita Rehber (Cartoville) (16 Ekim 2010)
  Paris Harita Rehber (Cartoville) (16 Ekim 2010)
  Barselona Harita Rehber (Cartoville) (16 Ekim 2010)
  Voyager (09 Ekim 2010)
  Keyfe Gezer (Bir Gezginin Anıları) (05 Ekim 2010)

37184