Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
 
Gezi Alemi ::::: Haberler ::::: NAT GEO Travel'a Göre En İyi 10 Gece Hayatı Şehri...        


Ülke Şehir Ekleme Düzenleme Okunma Yorum Yazan 
Brezilya Sao Paulo   27 Şubat 2015 3886 0 hakangeziyor 
 
  NAT GEO Travel'a Göre En İyi 10 Gece Hayatı Şehri...

Şehirler pek çok farklı özelliği ile öne çıkabiliyor. Kimisi en popüler müzelerle, kimisi ekonomileriyle kimisi de doğal ve tarihi güzellikleriyle. Bir de gece hayatı ile öne çıkan şehirler var kuşkusuz. Dünyanın en önemli belgesel portallarından birisi olarak kabul edilen National Geographic'in Seyahat Blogu, dünyada gece hayatı ile öne çıkan 10 şehri sıralamış. "En iyi" ya da "En güzel" her zaman göreceli kavramlar olmakla birlikte işte National Geographic Travel'a göre  dünyada gece hayatı ile öne çıkan 10 şehir (orijinal metne göre sıralanmıştır):

FOTOGRAF:  © Alpalfour / Wikimedia Commons / CC-BY-SA-3.0

1- Dublin, İrlanda
Trinity Koleji ile tarihi şehir merkezi arasında yer alan Barlar Bölgesi, Dublin'de gece hayatının kalbinin attığı yer. Yolunuz buralara düştüğünde 1198 yılından beri faaliyette olan İrlanda'nın en eski barı Brazen Head'e uğramadan dönmeyin.

2- Belgrad, Sırbistan
Belki Belgrad'ı dünyanın en gezilesi şehri olarak görmeyebilirsiniz ancak uluslararası kuruluşlar tarafından birkaç defa Avrupa'nın en iyi gece hayatına sahip şehri seçildiğini unutmayın. Beton bölgesinde yer alan tekne barlar yazın sizleri bekliyor.

3- La Paz, Bolivya
3.597 metrede çılgın bir eğlence hayatına ne dersiniz? Bolivya'nın başkenti La Paz kollarını açmış sizleri bekliyor.

4- Sao Paulo, BrezilyaHerkes ünlü karnavalı nedeniyle Rio'ya odaklanmış olsa da başkent Sao Paulo bu konuda hiç de geri kalmıyor. İçkinizi alın ve en yakın müzik sesine doğru ilerleyin.

FOTOGRAF:  © Geo_dere / Wikimedia Commons / CC-BY-SA-2.0

5- San Juan, Porto Riko
Başkent San Juan'ın meşhur San Sebastian Caddesinde yer alan sağlı sollu barlar misafirlerini bekliyor. Rumba en popülerlerinden biri.

6- Goa, Hindistan
Sizlere ilginç gelebilir ama Goa sahilleri fantezileriniz için doğru adres olabilir. Sabahlara kadar eğlence sizleri bekliyor.

7- İbiza, İspanya
Parti havasındaysanız İspanya'nın İbiza Adası tam size göre. Hemen bir bara dalın, köpük dansı ya da havuz partisine katılın. Discobus, sizi bir başka maceraya taşıyacaktır.

8- Houston, Teksas, ABD
Kot pantolonlarınızı üzerinize geçirin ve petrol zengini Houston'un gece alemlerine dalın. Washington Bulvarı tam size göre. Arzu edenler tiyatro ve jazzın da keyfini çıkarabilirler.

FOTOGRAF:  © Public Domain / Wikimedia Commons  

9- Selanik, Yunanistan
Yunanistan'ın güzel şehri Selanik, Syngrou/Valaoritou ve Ladadika semtleriyle misafirlerini bekliyor. Tüm Avrupa şehirleri arasında nüfus başına en çok bar/kafe düşen şehrin plajlarından bahsetmiyoruz bile.

10- Bakü, Azerbaycan
Avrupa'nın uç noktası muhteşem geceler için misafirlerini bekliyor. Konti Pub'da masanıza gelen fıçılardan bira keyfi yapmayı da unutmayın.Yukarıda özet halinde verilen makalenin orijinaline ulaşmak isterseniz Top 10 Nightlife Cities - National Geographic Travel
NOT: Yukarıda İngilizce orijinalinden Türkçe'ye özetlenerek çevrilen makalenin orijinalinde verilen yer isimlerine  "herhangi bir ilave ya da yorum katmadan" sadık kalınmıştır. Makaleyi destekleyecek yeni ve farklı fikirlere her zaman açık olduğumuzu belirtiriz. Tüm çabalara rağmen  eksik, hatalı ya da güncel bilgiler olmamasından dolayı www.gezialemi.com sitesinin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.  
Brezilya
Ana Sayfa
          Sao Paulo
Ana Sayfa
 
 Yazılan Yorumlar...
  Henüz Yorum Yazılmamıştır
 Yorum yazmak isterseniz...
 
Yorum Yazabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız.