Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
 
Gezi Alemi ::::: Haberler ::::: Brüksel Ücretsiz Yürüyüş Turları Rehberi        


Ülke Şehir Ekleme Düzenleme Okunma Yorum Yazan 
Belçika Brüksel   11 Haziran 2013 2527 0 hakangeziyor 
 
  Brüksel Ücretsiz Yürüyüş Turları Rehberi

Brüksel... Yeni Avrupa'nın bir milyonluk başkenti... Pek çoğumuzun zevkle izlediği Ten Ten'in şehri... Ya da enfes çikolataların başkenti...Kimilerine göre sıradan, kimilerine göre olağanüstü... Ama her daim ilgi çeken Brüksel...Brüksel'de pek çok aktivite yanında hiç ücret ödemeden ya da memnun kaldığınız takdirde istediğiniz kadar bahşiş ödeyerek katılabileceğiniz yürüyüş turları düzenleniyor. Turlara ev sahipliği yapan, 14 farklı şehirde ücretsiz yürüyüş turları düzenleyen Avrupa'nın en büyük organizasyonu "Sandemans NewEurope" un Brüksel şubesi.SANDEMANS NEWEUROPE MADRİD

2004 yılında Almanya'nın Berlin şehrinde ilk kez faaliyetine başlayan Sandemans turlarının, Brüksel'deki geçmişi 2009 yılına dayanıyor. Şehri avucunun içi gibi bilen gönüllü rehberlerin faaliyet gösterdiği ücretsiz yürüyüş turu her gün saat 11.00'da başlıyor. Katılımcılar, Brüksel'in en önemli bölgesi olarak kabul edilen ünlü Grand Place'da toplanıyorlar. 1500 yıllık tarihe yolculuk yaptıran tur yaklaşık 2 saat sürüyor. Peki tur boyunca nereleri görebiliyorsunuz ? İşte liste:

 
 

- Grand Place

- Town Hall

- Maison du Roi

- Comic Art Scene

- The Stock Exchange

- Galeries Saint Hubert

- Manneken Pis

- The Monnaie Opera

- St Nicolas' Church

- River Senne

- The Royal Square

- Mont des Arts

- The birthplace of Tintin, the star of the 20th century's most popular comic

 
 

Daha detaylı bilgi almak isteyenler www.newbrusselstours.com internet sitesini inceleyebilirsiniz.

 
Turlara katılmak için de rezervasyon yaptırmanıza gerek bulunmuyor. Sadece toplanma noktasında orada olmanız yeterli. Eğer sayınız 7-8 kişiden fazla ise önceden irtibata geçmeniz faydalı olur. Bu tarz turlar temel olarak ücretsiz ancak memnun kaldığınız takdirde birkaç Euro bahşiş bırakmak adetten. Tur sırasında rehberinize şehirle ilgili her türlü soruyu, en iyi restoranı, en ucuz barı, en eğlenceli mekânı vb. sorabilirsiniz. Bunun dışında "Sandemans NewEurope Brüksel" arzunuz üzerine ücretli özel turlar da düzenliyor.
 
İyi yürüyüşler...
 
 
Hazırlayan: M. Hakan Özbaran / Gezialemi.com
 
 
 
 
NOT: Yukarıda belirtilen hususlar, ilgili web sitesinin incelenmesi ve ihtiyaç duyulacak temel bilgilerin özetlenmesinden oluşmaktadır. Tek amacı Brüksel şehrini ziyaret etmeyi düşünen kişilere farklı alternatifler sunmak olan bu haberde yer alan bilgilerin güncel olmasına azami özen gösterilmektedir. Bu konuda sitemizi takip eden dostlarımızın desteğine her zaman açığız. Tüm çabalara rağmen eksik, hatalı ya da güncel bilgiler olmamasından dolayı www.gezialemi.com sitesinin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


 
Belçika
Ana Sayfa
          Brüksel
Ana Sayfa
 
 Yazılan Yorumlar...
  Henüz Yorum Yazılmamıştır
 Yorum yazmak isterseniz...
 
Yorum Yazabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız.