Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
   
Gezi Alemi ::::: Uzak Rumuzlu Üye         
Uzak


Özgür Esen

"Seyahat eden insan, öğrendikleri ve gördükleri ile arınır, mütevazılaşır ve kıskançlıklardan kurtulur... Seyahat bir arayıştır, arayın, bulacaksınız..." (Buket Uzuner)


 


Gezi Yazısı Bulunan Ülkeler

Uzak ile ilgili
 Yazılan Yorumlar...
efe0910
(30 Kasım 2012)

gezi paylaşımlarınımerak ve takdirle okudum.hiç yurt dışına çıkmak nasip olmadı ama içimdeki fitil ateşlendi sayende.inşallah birgün notlarından yaralanmak banada nasip olur.

 Uzak ile ilgili  Yorum yazmak isterseniz...
 
Yorum Yazabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız.


Uzak Rumuzlu Üyemizin Site Genelindeki Son Yorumları

Pakistan/Quetta (20 Nisan 2011)
Güzel yorumlarınız için teşekkürler. Neşe Hn. çok hoş yorumunuzla beni onore ettiniz, yazımı okumaya vakit ayıran herkese teşekkürler. 
İran/Tahran (17 Nisan 2011)
Seulden dönüşü uçak ile yaparsanız süre yetebilir. Ancak yine de süre ve maliyet yapacağınız rotaya göre değişir. Ayrıca uçak biletlerini iyi araştırmak gerek çünkü inanılmaz değişkenler. Çok uygun fiyatlarda bilet bulmanız da mümkün. Açıkçası rotanızı da çok merak ettim. Çünkü çok fazla natif var. Türki Cumhuriyetler üzerinden değişik natifler olabilir. Sibirya Ekspresi ile Rusya-Moğolistan-Çin olabilir. Sanırım Lonely Planetden faydalanıyorsunuz. Orta Asya, Rusya ve Çin kitaplarını edinmelisiniz. Bu kitaplarla yaklaşık maliyetleri çıkarabilirsiniz. Kalacağınız yerlere kadar herşeyi belirlemelisiniz. Trenler için ilgili ülkelerin web sitelerini kullanmalısınız. Tren haraket günleri, güzegahları vs. haritalar çıkarılmalı. Popüler güzergahlardan gitmenizi öneririm. Böylece hem kendinizi daha güvenli hisseder, hem yolda aynı rotayı izleyen bir sürü insanla karşılabilirsiniz, hem de rotanız ile ilgili bir çok dokümana ulaşabilirsiniz. Rotanızı daha önce gitmiş insanların web sitelerini okumanızı öneririm. 
Hırvatistan/Ülke Genel (14 Nisan 2011)
İçinden sokak geçen yarım kale çok ilginçmiş. Bu güzel geziyi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler. 
Hindistan/Agra (13 Nisan 2011)
Bilgilendirici ve akıcı anlatımınız için teşekkürler. Bombay ve Delhiyi de sabırsızlıkla bekleyeceğim. 
İran/Zahedan (12 Nisan 2011)
Bu tarz yolculukları Avrupalılar çok iyi yapıyorlar. Yolda bir sürü Avrupalıya rastladım. Onların benim yapmaya cesaret edemediğim bir çok şeyi (yemek, konaklama vs.) rahatlıkla yaptıklarını gördüm. Bununla beraber tabii ki böyle bir tarz herkesten beklenemez. Bunun için dünyaya oldukça farklı bir pencereden bakıyor olmak gerek. Olumlu görüşleriniz için teşekkürler. 
Avustralya/Kanberra (08 Nisan 2011)
Çok keyifle okudum akıcı yazınızı. Günün yorgunluğunu da attım üzerimden. Teşekkürler. 
İran/İsfahan (05 Nisan 2011)
Evet, gezilerime konulabilecek isim konusunda sizlere katılıyorum. Zaten benim de ilk düşündüğüm isim buydu! 
İran/İsfahan (05 Nisan 2011)
Teşekkürler. Sonraki durak Zahedan. 
İran/Tahran (16 Mart 2011)
Teşekkürler. 
Türkiye/Karadeniz (15 Mart 2011)
Ayder yaylası kısmı daha da keyifliydi. Tebrikler ve teşekkürler. Gürkan Gençde, Türkiye-Japonya turundan bir hafta önce dönmüş. Yaklaşık bir yıl boyunca tek başına şu ülkeleri pedallamış; Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Çin, Moğolistan, Güney Kore, Japonya Hoşgeldin Gürkan Genç ve tebrikler. http://www.gurkangenc.com 
3867