Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Dünya Mirası Listesi:::::        
   
Dünya Mirası Listesi
Fertö/Neusiedler Kültürel Alanı (23 Mart 2014)
Avusturya » Avusturya Genel | Doğa Mirası
The Fertö/Neusiedler Kültürel alanı, sekiz bin yıl boyunca farklı kültürlerin buluşma noktası olmuştur. Almancada Neusiedler, Macarca Fert tó olarak telaffuz edilen bu »»»»
 
Salzkammergut Kültürel Peyzajı (01 Mart 2013)
Avusturya » Salzburg | Kültür Mirası

Hallstatt-Dachstein/Salzkammergut Alpler bölgesi, muhteşem bir doğal manzaranın seçkin bir örneğine sahip olmakla beraber, temel insan ihtiyacı olan tuz üretimiyle de büyük bir merak »»»»

 
Graz Şehri (24 Haziran 2011)
Avusturya » Graz | Kültür Mirası
Graz Avusturya`nın Steiermark eyaletinin başkenti ve en büyük şehridir. Ayrıca, Viyana'dan sonra Avusturyanın en büyük şehri olma özelliğini de taşır. Graz bir öğrenci kenti olarak uzun bir geçmişe sahip »»»»
 
Schönbrunn Saray ve Bahçesi (12 Haziran 2011)
Avusturya » Viyana | Kültür Mirası
Avusturya'nın başkenti Viyana'da bulunan Schönbrunn Sarayı Avrupa'nın en güzel saraylarından biridir. 18. yüzyıldan 1918'e kadar Schönbrunn, Habsburg imparatorlarına ev sahipliği yapmıştır. Her yıl, »»»»
 
Salzburg Tarihi Şehir Merkezi (07 Şubat 2011)
Avusturya » Salzburg | Kültür Mirası
Salzburg, bir Avrupa piskoposluk merkezi olarak, önemli evrensel kıymetlere sahiptir ve bu özelliği şehrin görünüşünü, tarihi kent dokusunu, çeşitli yüzyıllardan kalan çok sayıda dini ve sivil yapıyı »»»»
 
Viyana Tarihi Şehir Merkezi (30 Ocak 2011)
Avusturya » Viyana | Kültür Mirası
Viyana tarihi şehir merkezinin şehircilik ve mimari yönden değeri, 2000 yıl boyunca değişen değerlere kesintisiz şahitliğinden ileri gelmektedir. Avrupa kültürel ve politik gelişiminin üç ana dönemi »»»»
 
 Avusturya  
Toplam 6 kayıtdan 6 tanesi gösteriliyor.