Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
 
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri ::::: Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali 2018 Temmuz       
Ülke Şehir Ekleme Okunma Yorum Yazan 
Türkiye Bitlis 20 Ekim 2016     1451 0 Erdin İVGİN 

 Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali (2018 Temmuz)
 Türkiye » Bitlis
 (Festival)

Tatvan'da ilk olarak 1968 yılında "Doğu Sanayi Sergisi" adıyla açılan Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali 1968 yılından bu yana bölgesel ölçekte ticaret ve sanayi ürünlerinin sergilenmesi amacı ile kurulmaktadır. Fuarda, sergileme etkinliklerinin yanı sıra, folklor gösterileri ve çeşitli eğlence ve yeme-içme olanakları da bulunmaktadır.

Tatvan Kaymakamlığı ve Tatvan Belediyesi öncülüğünde açılan Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali belediye binası önünden yoğun bir katılımla fuar alanına kadar düzenlenen kortej yürüyüşü ile başlamaktadır. Kortej yürüyüşünün ardından ise fuar alanında halk oyunları gösterisi sunularak, açılış konuşmaları gerçekleştirilmektedir.

20 gün süreyle devam eden Tatvan Doğu Anadolu Fuarı, çevre il ve ilçelerden de yoğun katılımı ile fuar alanı ve stantları gezilmektedir. Fuar süresince esnaf ve diğer katılımcılar ürünlerini hem tanıtma hem de satma imkanı buluyorken bir yandan da kültür, sanat ve spor etkinlikleri devam etmektedir.Gerçekleşen Festivaller ve Tarihleri:
48. Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali / 10-30 Temmuz 2016


 
Türkiye
Ana Sayfa
   Türkiye
Festival Etkinlik
  Bitlis
Ana Sayfa
  Bitlis
Festival Etkinlik Yazılan Yorumlar...
  Henüz Yorum Yazılmamıştır
 Yorum yazmak isterseniz...
 
Yorum Yazabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız.